Jako prvoligový tým měly v úvodním kole volno, takže nastoupily až do druhého kola. Soupeř jim ale valný odpor nekladl. „Zvládly jsme roli favorita. Vlastně od začátku jsme vedly. První koš sice vstřelily domácí hráčky, ale od druhé minuty holky na place kralovaly,“ poukázala na vývoj skóre trenéra Iveta Rašková.

Havířovanky předvedly několik výborných akcí, padaly jim střely z dálky (celkem 8 trojek) a hrály kolektivně. Odměnou jim bylo pokoření stobodové hranice.

„Říkala jsem holkám, ať si váží první ligy, která je výkonnostně posouvá dál. Samy viděly, že rozdíl mezi druhou a první ligou je obrovský. Zpátky už bychom jako klub nechtěli,“ přiznala Rašková.

Havířov dostal postupem do třetího kola za odměnu souboj s extraligovou Ostravou, což bude pikantní duel díky dřívější dlouhodobé spolupráci mezi oběma kluby, která je však nyní na nule. „Proti týmu z nejvyšší soutěže se chce každý vytáhnout. SBŠ má v kádru šest zahraničních hráček, pro nás to bude velká událost. Byly bychom rády, kdyby si cestu do haly našlo co nejvíce našich příznivců,“ pozvala Rašková na basketbalový svátek diváky.

Vlčice Žďár n. S. – BK Havířov 46:102 (19:57)

Havířov: Paťorková 24, Morávková 18, Drtilová 18, Kuběnová 15, Káňová 10, Menšíková 9, Snopková 6, Lacinová 2. Trenérka: Rašková.