Tento již tradiční městský běh se koná i na podporu handicapovaných sportovců. A díky běžcům, kteří se postavili na start a partnerům závodu, se pro HSC Moravia vybralo rovných 100 tisíc korun.

„Snažíme se, aby naší sportovci hrdě reprezentovali náš kraj, snažíme se jim vytvořit co nejlepší podmínky a každá taková částka je pro nás obrovskou pomocí. Děkujeme všem, kteří se postavili na start a rozběhali pro nás Havířov,” řekla předsedkyně klubu HSC Moravia Kateřina Šnajdrová.

Opuštěná vilka v centru Bohumína prošla proměnou.
Opuštěná vilka ze začátku 20. století se proměnila v moderní chráněné bydlení

„Jsme moc rádi za každého běžce, který se postavil na start nejen desítky, ale všech našich běhů,“ říká Martin Kučera, jeden z hlavních organizátorů závodu. „Díky nim můžeme pomáhat a moc si vážíme toho, že k původní myšlence stokoruny z každého startovného, se každoročně přidávají s extra příspěvkem i naši partneři. To je pro nás obrovská pocta a ocenění naší práce,” dodává.

Ze závodů ani letos nechyběl dětšký běh, běh na 5 km - Memoriál Manfréda Kosela, štafetový běh a hlavní závod na 10 km Heimstaden Havířovská desítka. Organizátoři letos nově vypsali odměnu za překonání traťového rekordu v hlavním závodě v kategorii mužů i žen. Oba traťové rekordy padly v loňském ročníku a nutno říct, že nejrychlejší muž byl pomalejší o pouhých 21 sekund. První místo si tak zasloužil Adam Szymanik s časem 31 minut 22 sekund a mezi ženami Eva Filipiová s časem 37 minut 23 sekund.

Zasypáváni jámy, Důl Lazy, 17. října 2022, Orlová.
VIDEO: Tisíce kubíků kamene, jáma 2 Dolu Lazy už téměř není, podívejte se

Kompletní výsledky jsou na webových stránkách závodu: https://h10.cz/vysledky/.

Další ročník by se měl odehrát v podobném termínu zase za rok. Organizítoři ale už dnes zvou na H10 Běžecký ples, který se uskuteční 10. února 2023 v havířovské restauraci U Jelena.