Tým pod vedením pedagoga Jiřího Okrouhlého zůstal téměř v totožné podobě, ve které loni exceloval na Mistrovství ČR v Jedovnici u Blanska.

Kostra týmu byla opět tvořena profesionálními florbalisty, hokejbalisty i hokejisty. Největšími oporami byla první útočná řada florbalových juniorů Torpeda Havířov v podání Jana Šimíka, Adama Delonga a Jakuba Vilíma. Ti letos díky své výborné formě i vzájemné sehranosti pomohli týmu Torpeda na bronzovou příčku v juniorské nejvyšší soutěži. Vilím s Delongem se za své výkony zaslouženě dostali i do české florbalové reprezentace juniorů.

Havířovský tým naprosto hladce zvítězil v havířovském městském kole (22. 11. 2013 v Havířově), dále prošel okresním kolem (7. 3. 2014 v Havířově) a své letošní působení na úrovni středních škol zakončil i suverénním vítězstvím v kole krajském (27. 3. 2014 v Opavě).

Letos se bohužel dle pravidel Asociace školních sportovních klubů České republiky (AŠSK) nekoná mistrovství ČR, a proto nejvyšší možnou metou bylo právě vítězství v rámci kraje.

Trenér současného výběru Jiří Okrouhlý, jenž má na úspěších florbalových celků havířovské stavebky výrazný podíl, k tomu poznamenal: „Je to velká škoda, že se mistrovství koná pouze jedenkrát za dva roky. Letos by tento tým určitě skončil zase vysoko, ne-li přímo vítězně. Ambice i výkony na to kluci mají, což potvrdili během dílčích kvalifikačních kol."

Na otázku, čím to je, že se havířovské stavební průmyslovce florbalově tak daří, má Okrouhlý okamžitou odpověď: „Mám za to, že se zde vyplácí práce nad rámec tradičních hodin tělesné výchovy. Každý rok totiž organizujeme mimo výuku školní florbalovou ligu s velkou studentskou účastí. Zde se nám objevují další potencionální reprezentanti, my je dlouhodobě sledujeme a vyhodnocujeme jejich kvalitu. Nejlepší z nich poté reprezentují školu na některé z organizovaných soutěží."

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a Havířovského deníku.