Havířovský motokárový oddíl MD Racing team má za sebou úspěšnou sezonu. Skvělé výsledky dosáhl nejen v rámci České republice, ale také na Slovensku.

Díky pomoci města měli mladí jezdci větší možnosti testovat a závodit s novější technikou, která byla konkurenceschopná s týmy, které mají rozpočty a zázemí na skoro šestimístných cifrách. „Naši piloti se v seniorských a v hlavně v žákovských třídách vypjali k výborným výkonům, byli hodně vidět. Dojížděli jsme pravidelně na předních místech, takže s námi museli konkurenti počítat v bojích o čelní umístění," přiblížil manažer MD Racing teamu Martin Fusek.

Jedním z úspěšných jezdců byl mimo jiné dvanáctiletý Dominik Fusek. Ten startoval v kategorii EASY60 a sezona mu vyšla parádně. „V trénincích jsem zkoušel ideální stopu a hlavně načasování zabrzdění pro co nejrychlejší průjezd zatáčkami. V závodním režimu, který tým nastavil pod taktovkou šéfmechanika Pavla Hochmana na motoru a podvozku, se mi dosažené časy zobrazovaly na volantu. Prokazovaly velké zrychlení, díky jemuž jsem po startu a v dalším průběhu závodu dokázal předjet piloty, kteří třeba zaspali na startu, měli menší výkon nebo neměli optimální nastavení," přiblížil něco ze závodní kuchyně mladý jezdec Dominik Fusek.