Jako první se vydaly na svou krátkou trať děti a ty nejmenší společně s rodiči. Startovní výstřel obstaral úspěšný havířovský atlet Pavel Maslák. Následoval běh na 5 kilometrů, závod seniorů a v poledne odstartoval společný závod jednotlivců a štafet na 10 kilometrů.

Jako první proťali s časem 32,56 min. štafetáři havířovského atletického oddílu.

V čase 33,12 doběhl jako vítěz mezi jednotlivci Adam Szymanik, který si vylepšil své životní maximum: „Zprvu jsem byl druhý a soupeř přede mnou mne motivoval k lepšímu výkonu. Jsem rád, že jsem si splnil cíl vyhrát, byť bylo dneska poměrně teplo a já mám raději o něco chladnější počasí."

Těsně za vítezem doběhl s časem 33,25 Karel Splitek. Mezi ženami byla nejrychlejší Eva Filipová s časem 38,30. 

Zdroj: Youtube

„Počasí nám vyšlo skvěle. Lidé si závod čím dál víc oblibují a stoupá počet účastníků. My chceme pořád růst a chceme, aby ten závod byl větší a větší. Stejně, jako každý rok je tady velmi silná benefiční myšlenka. To znamená, že 100 korun z každého zaplaceného dospělého startovného jde na podporu boccistů," řekl za organizátory Martin Kučera. 

Tento rok byko ze startovného vybráno na havířovské boccisty 61 200 korun.

Padl světový rekord ve štafetovém maratonu

Pavel Maslák ve finiši pokusu o rekord ve štafetovém maratonu na Havířovské desítce 2019.Zdroj: Deník / Libor Běčák

Letošní ročník se navíc těšil také přítomnosti atletických hvězd. Do dětského běhu se zapojil havířovský rodák Pavel Maslák. Vodičem v hlavním závodě byl zase Petr Vabroušek, úspěšný český triatlonista, díky kterému se do Havířova dostal speciální závod, a to pokus o překonání rekordu keňského závodníka Eliuda Kipchogeho, který zaběhl maraton poprvé v historii lidstva pod 2 hodiny, konkrétně za 1:59:40.

V neděli odpoledne se tedy skupina sprinterů pokusila tento rekord pokořit a povedlo se! Na 42 km trati se borci postupně střídali po jednom kilometru, někteří běželi vícekrát. Finiš nakonec obstaral právě sprintér Pavel Maslák. Ten nakonec doběhl v čase 1:59.16 hod.

Zdroj: Youtube
Předpremiéra filmu Abstinent v havířovském kině Centrum, 18. října 2019.
OBRAZEM: Abstinent, film Davida Vignera zaplnil kinosál v Havířově
Karvinské béčko si poradilo s Havířovem.
Dobrý výkon Indiánům nestačil, derby ovládlo béčko Karviné