O posledním hracím víkendu nastoupili svěřenci trenéra Kamila Koutného před domácím publikem proti dvěma zcela rozličným soupeřům. Zatímco vedoucí DTJ Hradec Králové je jasný favorit na zisk titulu, pražská Kotlářka se potácí na dně tabulky.

Baníkovci odehráli s lídrem extraligové tabulky utkání, ve kterém moc šancí neměli, ale statečně bojovali a jen škoda, že to nevyšlo alespoň v jednom zápase. „Hradec má ale skutečně asi nejsilnější tým v čele se dvěma slovenskými reprezentanty Šeredou a Pištejem, které je obtížné zdolat. Svou pozici potvrdili i u nás," poznamenal trenér Koutný.

Druhé utkání s Kotlářkou dopadlo rovněž podle předpokladů, tedy přesně opačně, čili 4:0 pro Baník. „Dá se říci, že šlo jen o to, abychom Kotlářku nepodcenili, protože herní kvalita hrála pro nás. To se nestalo a uhájili jsme páté místo," pochvaloval si Kamil Koutný.

Jeho svěřenci tak postoupili do čtvrtfinále play-off a i kdyby hned vypadli, mohou považovat sezonu za úspěšnou. „Naším soupeřem budou Hustopeče, které jsou favoritem série, ale chtěli bychom je potrápit. Jisté šance máme, byť by byl náš postup velkým překvapením. Ale není to postaveno tak, že by Hustopeče měly být jednoznačným favoritem. Nějakou výhru bychom mohli urvat," vzhlíží k blížící se sérii trenér Koutný.

Čtvrtfinále mezi Hustopečemi a Havířovem (hraje se na 3 vítězné zápasy), začne na stolech soupeře ve středu 12. a čtvrtek 13. března. Třetí utkání na stolech Havířova se odehraje ve středu 19. března od 17.30 hodin, eventuální čtvrté utkání pak opět v herně Baníku na Šumbarku 20. března.

Baník Charvát Havířov – DTJ Hradec Králové 0:4
Zápasy: Čihák – Šereda 2:3, Beneš – Pištej 0:3, Fígeľ – Olejník 0:3, Beneš – Šereda 1:3.

Baník Charvát Havířov – Kotlářka Praha 4:0
Zápasy: Čihák – Málek 3:2, Fígeľ – Kučera 3:0, Beneš – Kaucký 3:1, Fígeľ – Málek 3:0.