Osm dvojic se rozdělilo do dvou skupin po čtyřech. Z každé postupovali první dva do semifinále.

Tam v úvodním utkání Havířov A ve složení Miroslav Bača a Ivo Gazdoš porazil tým Bižu Jablonec.

Ve druhém zápase se střetla dvojice Tomáš Bača a Vladimír Stareček v dresu Havířova B s Prostějovem. Když Tomáš Bača vyhrál nad Galičkou svůj zápas poměrem 40:25, mohl se z postupu do finále radovat i druhý havířovský tým, protože Stareček v tu chvíli měl více zahraných strků než jeho soupeř.

Bylo to poprvé v historii, kdy se ve finále této disciplíny na mistrovství republiky potkaly dvě dvojice z jednoho klubu. Nakonec se jasným vítězem stala dvojice Havířov A (M. Bača – Gazdoš), která získala již svůj druhý titul v nejtěžší kulečníkové disciplíně.

Největším překvapením bylo, že obě dvojice z Kladna, které byly pasovány na spolufavorita šampionátu, zůstaly v roli poražených a na semifinále nedosáhly.

„Na tuhle akci jsme se dobře připravovali. Sjeli se k nám opravdu nejlepší hráči, určitě se bylo na co dívat. Novinkou bylo, že se do turnaje nasadil nový systém, a tím byl čas na odehrání strků v době čtyřiceti sekund, což se praktikuje na mezinárodních akcích už delší dobu, ale u nás to doposud neplatilo. Jsme rádi, že se to líbilo divákům i hráčům," uvedl Zdeněk Matoušek, předseda Billiard cupu Havířov.