Utkání skvěle rozjeli, vedli už 17:0 a soupeř toto manko nedohnal. „Šli jsme do toho s jasným úkolem vyhrát a zajistit si alespoň třetí místo v soutěži, byť ambice našeho týmu ležely o něco výše,“ připustil hrající trenér domácích Patrik Kovács.

Líbila se mu první půle, ve které hráli domácí svižně, agresivně a třikrát položili. Na druhé straně mu vadila nedisciplinovanost hráčů. „Inkasovali jsme čtyři žluté karty, to je moc. Sice dvě byly z přemíry snahy, kterou oceňuji, ale nemůžeme to přehánět a mít tolik oslabení,“ uznal. V ragby si jde takto napomenutý hráč nuceně odpočinout na deset minut mimo hřiště.

Budějovičtí se ve druhé půli nevzdali. „Vycítili, že už do toho nedáváme sto procent, že jsme polevili,“ musel uznat Kovács.

Jihočeši položili, přidali na rychlosti a Havířované byli rázem v problémech. „Naštěstí jsme to už ustáli,“ oddechl si trenér ragbistů, kteří tedy nakonec přece jen třetí pozici v národní lize udrželi a nyní budou čekat, zda vítěz soutěže ze Zlína, popřípadě druhý v pořadí – tým Přelouče – kývnou na nabídku zahrát si nejvyšší soutěž - extraligu.

„Tak jako tak, bez posil do třetí řady se v zimě neobejdeme. Musíme se poohlédnout po nějakých skokanech pro autová vhazování. Máme v hledáčku dva tři hráče do útoku,“ prozradil Patrik Kovács.

RC Havířov – RC České Budějovice 29:17 (17:7)

Rozhodčí: V. Kohout – Juřica, Žilka. Pětky: 5:3. Trestné pětky: 1:0. ŽK: 4:1. Diváci: 320.

Havířov: Kovács (79. Tržický), Indrák, Macháček, Filipiak, Aberle (55. Lička), Leroch, J. Kokinda (55. Titěra), Duda 5 – O. Kloda, Walek 9 – R. Benčík, Jakub Uhlíř, Pavel Kozubík, Lamač 5 (43. Regec) – Hladík 5. Trenér: Kovács.

Body Č. Budějovic: Dvořáček 12, Kotyz 5.