Havířovští hráči mají po sezoně. Po úspěšně zvládnuté základní části vstoupili do play off a v něm si ve dvou zápasech čtvrtfinále poradili s Mokrými Lazci. Stejně jako loni se tak probojovali mezi nejlepší čtyři celky republiky.

Sokol Králův Dvůr v semifinále už byl ale nad jejich síly, takže po jednoznačném průběhu uvolnili cestu do finále svému soupeři, v jehož řadách hraje i havířovský odchovanec Pavel Širuček.

„Soupeř byl jednoznačně lepší a vyhrál zaslouženě. V tomto složení jsme šanci na úspěch prostě neměli. Myslím si, že Králův Dvůr je momentálně asi nejsilnější v soutěži a má na to získat titul," uznal manažer Baníku Havířov Nikolas Endal, který se vrátil i k únorovému odchodu talentovaného Širučka.

„Pavlovi končila v létě smlouva a nabídkám, které dostal, jsme nebyli schopní konkurovat. Kdybychom ho neuvolnili, taky by stejně v létě odešel, takže jsme dostali alespoň nějaké výchovné," konstatoval Endal.

Zisk třetího místa je pro havířovský klub dalším z úspěchů, které Baník pravidelně získává. „S mladým kádrem se nám opět podařilo dosáhnout na medaili, což je vynikající. Důležité body i čtvrtfinále jsme dokázali uhrát i bez Širučka, takže kluci si cenný kov určitě zasloužili," dodal.

Ve druhém semifinále porazilo pražské El Niňo celek Vršovic, takže Havířovští jako třetí tým po základní části získali bronz automaticky. „Druhé semifinále bylo hodně vyrovnané a rozhodl ho až pátý zápas. Kdyby El Niňo nevyhrálo, tak jsme byli bez medaile. Naštěstí to ale vyšlo," poukázal Endal na vyrovnanost soutěže.

VÝSLEDKY
Sokol Králův Dvůr – Baník Havířov 4:0
Širuček – Crha 3:1, Košťál – Karabec 3:0, Štěpánek – Matějka 3:0, Košťál – Crha 3:0
Sokol Králův Dvůr – Baník Havířov 4:0
Širuček – Crha 3:0, Košťál – Karabec 3:0, Jančařík – Matějka 3:0, Košťál – Crha 3:0
Baník Havířov – Sokol Králův Dvůr 0:4
Karabec – Jančařík 0:3, Crha – Košťál 0:3, Beneš – Širuček 0:3, Crha – Jančařík 0:3