Svěřenci trenéra Kamila Koutného absolvovali v 17. a 18. kole nejvyšší soutěže výjezd do Čech a vraceli se domů s bodovým balíčkem. Baníkovci odjeli v sestavě tří hráčů, scházel Ivan Karabec, který hrál za prvoligové béčko.

Na půdě předposledního Ústí nad Labem splnili roli favorita a připsali si čtyři body za poměrně hladké vítězství 4:1. Po této výhře už Havířované věděli, že v Králově Dvoře jim stačí i remíza. Tu uhráli, přičemž měli k výhře blíž.

„Zápas dopadl stejně jako loni u nás 3:3, ale domácí mohou být za ten výsledek rádi. Mrzí nás utkání Michala Beneše, který prohrál s Hořejším 2:3, ale měl vyhrát 3:0. V prvních čtyřech setech to měl vždy rozehrané na výhru, přesto to bylo 2:2 a rozhodující sadu pak získal Hořejší," přibližoval trenér Kamil Koutný rozhodující utkání druhého duelu.

Ale ani remíza Havířovu nevadila. Získal dva body a před posledním dvoukolem má na soupeře náskok jednoho utkání. Také Králův Dvůr má momentálně 39 bodů, ale před sebou už jen jeden zápas. V extralize pingpongu se uděluje bod i za porážku, proto je jasné, že baníkovci mají vše ve svých rukách.

VÝSLEDKY

Severotuk Ústí n. L. – Baník Charvát Havířov 1:4
Body: Seibert – Čihák 2, Fígeľ, Beneš.

Sokol Králův Dvůr – Baník Charvát Havířov 3:3
Body: Košťál 2, Hořejší – Čihák 2, Fígeľ.

Více v tištěném vydání Karvinského a Havířovského deníku.