Havířovští trenéři žáků Miloš Kopecký a Radek Veselík měli za úkol složit družstva nejmladších vzpěračských adeptů.

Úkol se podařil u mladších žáků, kteří na domácí půdě vybojovali druhé místo a nejlepším závodníkem soutěž se stal domácí Daniel Bartoš.

Vystoupení družstva starších žáků vzbudilo pozornost ani ne tak kvůli pátému místu v konečném pořadí, jako spíš kvůli tomu, že trenéři se nebáli dát v chlapeckém týmu šanci závodnici Natálii Pípové, která určitě nezklamala a porazila i některé chlapce!

„My máme v Havířově trochu jinou strategii než většina klubů, které se snaží u žákovských kategorií o maximální výkony. My razíme cestu všestrannosti, chodíme s dětmi plavat, hrajeme badminton, stolní tenis, kopanou, využíváme i prostory našeho fit centra Fit Gym a teprve kolem juniorského věku čeká naše vzpěrače ten pravý vzpěračský dril. To se nám v praxi ukazuje jako správná cesta," vysvětluje manažer SKV Baník Havířov Dalibor Klimša.

Jiná situace nastala při první lize juniorů, kde už mladíci Baníku bobují o místa do mužských týmů Havířova. Šéftrenér klubu Jaroslav Pešat s trenérem Liborem Jakšou postavili na toto kolo závodníky Turka, Kulhánka, Kováče, Mirgu, Geršiho a Díka.

Havířovští borci skončili podle předpokladů na druhém místě skupiny B (Morava) za Sokolem Ostrava, když porazili TŽ Třinec a Bonatrans Bohumín. Nyní se již připravují na další souboje, které budou na podzim gradovat celorepublikovým finále.