V minulém týdnu přišli o Američana Meehana, u něhož se naštěstí nepotvrdilo podezření na vyhřezlou ploténku. „Vzal jsem ho na fakultku k nám do Ostravy. Něco tam má, ale po důkladné rehabilitaci by mohl pár dní po novém roce zase naskočit," oddechl si trenér SKV Havířov Jaroslav Tomáš.

Proti Budějovicím se kromě Meehana musel obejít i bez libera Dohnala, který má potíže se zády. „Na jeho místo jsem musel dát Kubu Hukela, našeho nejlepšího nahrávače, jiná možnost nebyla. Tím jsem ale oslabil útok, a to bylo znát. Hráli jsme s Budějkama v devíti lidech a to moc nejde," vysvětloval Tomáš.

I v oslabené sestavě se jeho svěřenci dvě sady slušně drželi. „V obou jsme to nějak ukočírovali do druhého technického timeoutu, zhruba do těch patnácti šestnácti bodů. Závěry už vyšly i díky lepšímu servisu soupeři. Třetí sada, to už byl rychlík, přímo pendolino," smál se Tomáš.

Za porážkou viděl slabší práci svých hráčů na síti. „Bránili smečaři, těm to nešlo na bloku a celkově v útoku jsme se moc neprosadili. Samozřejmě – Budějovice byly velkým favoritem, ale není to tak, že by se s nimi nedalo hrát. Okolnosti však byly proti nám," rozloučil se s rokem 2013 Jaroslav Tomáš.

Jihostroj České Budějovice – SKV Havířov 3:0 (21, 22, 18)

Rozhodčí: Rychlík, Činátl. Čas: 61 minut. Diváci: 250.

Nejvíce bodů Č. Budějovic: Šulista 14, Kriško a Kuliha po 10.

Havířov: Duda 1, Holiš 2, Mikoška 8, Šoltys 4, Neusser 5, Adamík 5, libero Hukel – David, Fajkus. Trenér: Jaroslav Tomáš.