Jednak jim scházel David, jeden z nejlépe hodnocených hráčů celé soutěže na bloku, jednak Američan Klosterman, který v týdnu nečekaně skončil a zamířil do Bahrajnu. To asi Havířovské trochu zaskočilo.

„Je jasné, že v Bahrajnu bude mít asi jiné peníze než u nás. Nedá se nic dělat, musíme se s tím nějak porvat," pokrčil rameny trenér mužstva Ján Hukel.

Úderný Klosterman zařizoval Havířovu spoustu bodů, vyloženým tahounem ale nebyl. „O jeho roli se podělí Neusser s Kořistkou. Klosterman nám bude scházet, ale dá se nahradit. Jako zahraniční hráč měl domácí české hráče převyšovat, ale to se zase říct nedalo. To třeba David nám v Liberci scházel více," poznamenal Hukel.

Jeho tým by měl s letošním domácím suverénem co dělat, i kdyby byl v optimální formě. Dokázal sice hrát v určitých pasážích vyrovnaně, například na startu druhého setu či ve třetí sadě, kvalita libereckého kádru a větší zkušenosti z pohárů se ale nakonec projevily.

„Liberec nás hodně tlačil vynikajícím servisem. Uhrál z něj několik přímých bodů, my se potýkali s přihrávkou, a to se pak projevilo na naší útočné fázi. Když vám nejde příjem, není ofenziva tak účinná. A my pak pálili do dvojbloků nebo trojbloků. Soupeř byl na síti připraven, nedovedli jsme ho překvapit," uznal kouč SKV.

Dukla Liberec – SKV Havířov 3:0 (14, 15, 18)

Rozhodčí: Rychlík, Buchar. Čas: 67 minut. Diváci: 650.

Nejvíce bodů Liberce: Vencovský 21, Galabov 10.

Havířov: Jambor 1, Kořistka 5, Kutal 2, Šoltys 11, Neusser 5, Smith 5, libero Dohnal – Pospíšil, Vičar 1. Trenér: Ján Hukel.