„Když před sezonou vstupovala dvě družstva TK Havířov do Oblastního přeboru družstev starších žáků, byl předložen vedením klubu cíl pro B tým obsadit popředí tabulky. S tím, že umístění do třetího místa by bylo úspěchem. O postupu se neuvažovalo, a tak jsme uvolnili našeho nejlepšího hráče Filipa Poláčka na hostování do ligového Třince. Postup je senzací, ale hlavně výsledkem dlouholeté práce s mládeží, které se věnujeme,“ konstatoval prezident TK Havířov Petr Špok. Po minulém kole, kdy starší žáci porazili v důležitém utkání TK Witzenmann Opava 5:4, nastoupili v předposledním kole proti TK Biocel Vratimov.

Ten byl těžkým soupeřem, který měl pouze jednu prohru a také aspiroval na postup do nejvyšší soutěže. Havířovští žáci věděli, že když vyhrají, postupují do ligy. Do bojů se vrhli bojovně naladěni a uspěli. V utkání prvních hráčů zvítězil havířovský Jiří Javůrek nad Radimem Kociánem 6:2, 6:2, druhý havířovský hráč Josef Fajkus porazil Ondřeje Maršálka 6:4, 2:6, 6:1. První hráčka TK Havířov porazila Andreu Přívarovou 6:7, 6:1, 6:1, druhá Klára Messerschmidtová prohrála s Dagmar Janischovou 2:6, 2:6.

V utkání třetích hráčů porazil Jan Horváth Vojtu Maršálka 6:2, 6:2 a čtvrtý Jan Seidl podlehl Filipu Kociánovi 0:6, 1:6. Po dvouhrách byl tedy stav 4:2 pro Havířov a k postupu stačilo vyhrát jedinou čtyřhru. Hned první přinesla po nervózním začátku vítězství domácího páru Jiří Javůrek, Martin Matuštík nad bratry Maršálkovými 6:4, 6:2 zisk pátého bodu a celkové vítězství. Poslední zápas už nemohl na postupu havířovských starších žáků do nejvyšší soutěže nic změnit. „O postup se družstvo popralo jako celek a nemalou měrou pomohlo i kvalitní obsazení postu nehrajících kapitánů, kde se střídali trenér Karel Grobelný a Jiří Javůrek. V posledních dvou zápasech posílil realizační tým trenér Roman Fojtík.

Velkou zásluhu na postupu mají také rodiče hráčů, kteří s týmem jezdili na utkání a hlavně ve dvou posledních kolech pomohli svým povzbuzováním k konečnému vítězství. Přitom čtveřice Fajkus, Horváth, Seidl, Matuštík jsou ještě mladší žáci,“ řekl dále Špok. „Po postupu mladších žáků do nejvyšší soutěže je to další úspěch havířovského tenisu v letošní sezoně. Je vidět, že jsme dobře zúročili podporu sponzorů a města,“ dodal Špok.