Karvinští hráči si titul vybojovali v konfrontaci s domácí Třeboní, nejvážnějším protivníkem v duelu o zlato, Jičínem a Zubřím. Po výborných a koncentrovaných výkonech, které podpořil skvěle chytající Artur Adamík, přehráli svěřenci trenéra Petra Laclavika všechny soupeře, z toho Jičín a Zubří doslova deklasovali. Adamík, jenž měl procentuální úspěšnost zásahů 65%, zneškodnil dokonce 11 ze 14 nařízených sedmiček.

Baník OKD Karviná – Cargo Jičín 38:18 (17:9)

V prvním duelu Karvinští výborně bránili, podnikli pár rychlých protiútoků a když soupeř viděl, že poločasové manko o osm gólů už nesmaže, rezignoval. V závěru se dostali na plac i náhradníci, přesto Baník nyvýšil své vedení až na 20 branek. A to i přesto, že byl daleko častěji vylučován než Východočeši (10:4), jinak by Jičín nejspíše utrpěl ještě větší debakl.

Baník OKD Karviná – HC Zubří 32:16 (15:5)

V duelu dvou moravských soupeřů se očekával vyrovnaný souboj, ovšem karvinští mladíci měli od samého začátku navrch a herní převahu dokázali proměnit v brankové vyjádření sil na hřišti. Vynikající obrana s neprůstřelným Adamíkem dovolila do půle Valachům skórovat jen pětkrát, za úvodních dvacet minut dokonce jen jednou! Výborný výkon Baníku pokračoval i ve druhém dějství, přičemž Karviná znovu těžila z rychlých protiútoků.

Baník OKD Karviná – Házená Třeboň 29:24 (18:7)

I třetí utkání mladí baníkovci zvládli. Třeboň hrála s velkým zaujetím, bojovala a nesložila zbraně ani když Karvinští vedli rozdílem zdánlivě nesmazatelných třinácti gólů. Ve druhé části dostala příležitost opět celá lavička, ta nenavázala na výbornou hru základní šestky, nicméně drama nepřipustila. V závěru se už projevila snížená koncentrace Karviné, hráči už se viděli se zlatými medailemi na krku a soupeř korigoval na přijatelný rozdíl pěti branek.

Karviná: Adamík, Butschek – Chudoba 28, Chrenko 10, Csöllei 2, Monczka 10, Dolák 10, Hanisch 5, Krejčiřík 9, Pindej, Dudek 2, Seriš 4, Kuchař 14, Pecka 5.

Karvinští tak zcela ovládli letošní sezonu, v níž během mistrovských zápasů neztratili ani bod a poprávu získali titul republikových šampionů. Nejlepším střelcem finálového turnaje se stal Radim Chudoba s 28 brankami, z morálního hlediska byl nejlepším brankářem vynikající Artur Adamík, ale domácí pořadatelé raději vyhlásili jako nejlepšího gólmana svého Víta Šamse. „Poděkování patří nejen samotným hráčům, ale i vedení klubu, rodičům a sponzorům za podporu našeho družstva během celé sezony,“ poděkoval úspěšný mládežnický trenér Petr Laclavik, který má na zisku dalšího titulu dorostu lví podíl.

Další výsledky z finále: Třeboň – Jičín 29:21, Zubří – Jičín 24:21, Zubří – Třeboň 25:21.

Konečné pořadí: 1. Karviná 6 b., 2. Zubří 4, 3. Třeboň 2, 4. Jičín 0.