Roberte, téměř přesně po roce jste prohráli domácí utkání. Co se stalo?

Vázl nám rychlý protiútok. Na postavenou obranu jsme se nemohli prosadit, Zubří hrálo dobře, mělo více štěstí a vyhrálo (33:30 – pozn.aut.).

Málo jste se prosazovali z křídelních prostorů. Proč nehrajete více přes křídla?

Víme o tom, musíme na tom zapracovat. Je to i moje chyba, že se křídlo vedle mě nedostává tolik do hry. Obecně s křídly málo spolupracujeme všichni.

Únavu z náročného duelu proti Barceloně jste nepociťovali?

Na únavu je ještě brzy. Prostě jsme selhali jako tým.

V úvodu to vypadalo, že pokračujete ve hře proti Barceloně…

Padalo skutečně hodně gólů, ale obrany byly špatné. Chtěli jsme soupeře zaskočit naší rychlou hrou, ale Zubří dneska do brány spadlo snad všechno. Opravdu si myslím, že mělo v tomhle ohledu i hodně štěstí. Dávalo své branky s gracií, kdežto my jsme se na každý gól nadřeli a stejně to nepomohlo.

Jak klíčové bylo poločasové vedení hostů?

Pro nás to rozhodně dobré nebylo. Mohli jsme hrát vyrovnanou hru, poločas byl dlouho na remízu rozehraný. Po přestávce bychom soupeře přetlačili, ale takhle Zubří vedlo a bylo v psychické pohodě. V nástupu do druhé části se nám rozchytal gólman, krátce jsme vedli, ale ta pohoda a lehkost tam prostě nebyla. Tím, že se nám v útočné fázi nedařilo, jsme vydali o hodně víc energie než Zubří. To nám uškodilo.

Prohráli jste, navíc doma a ve šlágru kola. Nepoznamená to mužstvo?

Před Ligou mistrů s Ivry to samozřejmě není povzbudivá zpráva, ale tragédii z toho dělat nebudeme. Alespoň je to pro nás varování, že ani v domácí soutěži nemáme první místo předplacené. To, že hrajeme Ligu mistrů nás automaticky neopravňuje k tomu, že budeme v extralize pořád vyhrávat. Musíme si uvědomit, že i v české lize jsou kvalitní týmy a je třeba proti nim odevzdat maximum. Dneska se to nepovedlo a dostali jsme zaslouženou výsledkovou facku. Snad nás před zápasem v Lize mistrů probere.

Čeká vás francouzské Ivry. Co o soupeři víte?

Já vůbec nic. Ještě jsme ani nesledovali video, příprava na Ivry proběhne až později.

Zápas bude duelem dvou poražených z prvního kola. Není už tohle klíčový zápas o postup?

Na první pohled se zdá, že kdo prohraje, bude už ze hry venku, ale já myslím, že na podobné úvahy je ještě čas. Čekají nás dva zápasy venku, a i kdybychom oba prohráli, šance bude pořád žít. Z dnešního zápasu proti Zubří si musíme vzít ponaučení a proti Francouzům musíme podat podstatně kvalitnější výkon. Tohle by nestačilo ani na poločasovou výhru.

Dá se uspět proti silnému celku z předměstí Paříže?

Určitě ano. Loni jsme hráli v Kielu a tam jsme se taky nečekaně dlouho drželi, byť jsme hráli v jiné sestavě. Ale v létě nám odešel jen jeden klíčový hráč, takže to zase takový zásah do mužstva není. Snad to půjde.