KARVINÁ - Nejlepším střelcem Baníku byl v nedělním utkání házenkářské Ligy mistrů proti ruskému soupeři Andrej Kuzo. Dal šest branek, ale ani ty nestačily na premiérové vítězství karvinských hráčů ve skupině A.

Jaké to z vašeho pohledu bylo utkání?

Myslím, že výsledná remíza je pro oba šťastná. Oba týmy se snažily tlačit do útoku, bod pro nikoho nic neřešil. My chtěli vyhrát a rozloučit se důstojně se soutěží, Astrachaň zase usilovala o postup do další fáze. V závěru vsadily oba celky na ofenzivu a to se mohlo nevyplatit. Nakonec to tedy byla zasloužená remíza, i když my jsme měli k vítězství blíže. Ale nevyšlo to. Škoda, protože už na výhru v Lize mistrů čekáme přes dva roky.

Tradičně vás podržel Nemo Marjanović. Co říct k jeho výkonu?

Nemo nás nepodržel jenom dneska. Dá se říci, že nás držel celou soutěž. Spoléháme na něj, je to kvalitní gólman. Moc nám pomohl v obraně, škoda, že jsme jeho vynikající formy nevyužili k tomu, abychom zvítězili.

Proč se zápas zase tak zbytečně zkomplikoval?

Zahájili jsme dobře, ostatně to pro nás není v domácím prostředí nic nového. My jsme začali výborně už proti Barceloně i Ivry. Pak se ale prostřídala sestava a trošku jsme se zadrhli. Rusové toho využili ke snížení našeho náskoku.

Nejsou vaše ztráty vedení v podobných utkáních už spíše záležitostí psychiky?

Neřekl bych, že to je v psychice. Je to prostě náš styl hry. Základní šestka rozjede zápas a pak se musí prostřídat. Nemůžeme hrát proti tak silným soupeřům ve stejném složení celou dobu. S prostřídáním pak přichází útlum, protože než se další kluci dostanou do té správné provozní teploty, tak to chvíli trvá.

Čím jste soupeře chtěli přehrát?

Spoléhali jsme na brejky. Měli jsme poznatky z prvního vzájemného zápasu, takže jsme věděli, co by na Astrachaň mělo zhruba platit. Nějakou dobu nám to vycházelo. Soupeř naopak rychlé protiútoky prakticky nehraje, prosazuje se výhradně na postavenou obranu a předvedl to i tady. S naší taktikou jsme Rusy mohli porazit, je to velké zklamání.

Málo jste využívali křídla. Nebo to bylo jen zdání?

Asi ne, naši křídelníci skutečně nebyli moc využívaní. Je to zřejmě tím, že nejsme ještě dostatečně sehraní a proto rozhozy do křídel moc nepoužíváme. Vnímáme to ale jako chybu. Do konce roku to musíme změnit, protože máme kvalitní křídla a byla by škoda toho nevyužít.

Co vám letošní Liga mistrů napověděla?

Že svět je pořád ještě někde jinde. Tady doma v Česku můžeme hrát špici, ale na poháry je to pořád nedostačující. Především co se týče tempa utkání po celých šedesát minut hry. I díky menší kvalitě kádru a šíři lavičky jsme na tom v porovnání s ostatními soupeři hůře. Ale to je známá věc.