„Dá se říci, že minulá sezona byla pro mě taková rozkoukávací. Poznával jsem, jak to chodí na české poměry ve velkém klubu, učil se od osobností typu Michala Brůny a nakonec to dopadlo skvěle. Získali jsme titul. V sezoně aktuální už bych měl strávit na hřišti více času,“ porovnávala talentovaná levá spojka Karviné minulou sezonu se začátkem té letošní.

Na startu nového ročníku se dá vypozorovat, že trenér Michalisko vám dává více příležitostí…

Za to jsem samozřejmě rád, musím jen makat, abych nejen jeho důvěru, ale i spoluhráče nezklamal. Musím na sobě dál pracovat.

Proti Novému Veselí jste odehrál výborný zápas, cítil jste to podobně?

Pravda, byl to jeden z těch vydařenějších zápasů.

V čem vám soupeř dělal největší problémy?

Oni mají velmi dobré střelce z dálky, takže asi tím. I proto jsme proti nim hráli obranný systém 1-5, abychom tu jejich střelbu nějakým způsobem eliminovali. Utkání mělo spíš defenzivnější charakter. Podle mě jsme to nakonec zvládli právě obranou.

Nové Veselí bylo až do neděle nečekaným lídrem tabulky. Překvapilo vás to? Myslíte, že bude hrát letos nahoře, že to bude váš další velký soupeř?

To nevím, spíš si myslím, že postupem času na ně budou soupeři připravenější. Zatím těží z toho, že mají fakt dobrou střelbu a ostatní si na ně ještě nezvykli. Sílu u nás ukázali, to je bez debat, ale od nějaké 40. minuty jsme si nad ním drželi tříbrankový náskok a víceméně to kontrolovali. Na konci jsme sice trochu zazmatkovali, ale výhra je určitě zasloužená. Byli jsme lepší.

Čekáte letos podobný průběh sezony? Mám na mysli porovnání největších soupeřů.

To se takhle ze startu těžko odhaduje. Zatím jsou za námi jen čtyři kola, takže se neodvažuji tipovat, kdo bude hrát nahoře. Jisté jsou jen naše ambice. My nahoře být chceme.