Finiš základní části házenkářské extraligy ozdobí v nedělním dopoledni v Karviné tradiční duel mezi domácím Baníkem a Valachy ze Zubří.

Ti momentálně drží vedoucí příčku v tabulce, ale to se může do konce soutěže ještě změnit. Usilovat o to budou právě karvinští házenkáři, kteří jsou za Zubřím tři body zpět.

Svěřenci trenéra Marka Michaliska mají obdivuhodnou formu, už sedm utkání v řadě neprohráli včetně utkání s Plzní či Lovosicemi. Teď před nimi stojí další výzva.

„Se Zubřím hrajeme rádi, jsou to vždy vypjaté a dramatické souboje. Už jsme s ním hráli letos dvakrát včetně pohárového zápasu u nás, a v obou případech to byly zajímavé zápasy,“ připomíná Michalisko.

Karvinští budou soupeři oplácet podzimní porážku. Dívají se už ale spíše směrem k play off. „Motivaci máme, ostatně na takové zápasy nepotřebuju kluky nijak speciálně motivovat. Oni sami cítí, že by bylo dobré Zubří ukázat, že se s námi v play off musí počítat. Směřujeme to už ale spíše k vyřazovací části, která se blíží. Ještě pořád nemáme jistou první čtyřku, i když jsme už hodně blízko. Pokud ale máme šanci Zubří ještě přeskočit, uděláme pro to maximum,“ slibuje Michalisko.

Vzájemné souboje bývají vždy velmi vypjaté.

Diváci se mají tak jako tak na co těšit. Takhle našlapané čelo tabulky tady už dlouho nebylo, navíc Baník hraje opravdu velmi dobře a návštěvy v karvinské hale házené vzrůstají. Počet diváků v neděli nepochybně přesáhne tisícovku. Co bude v souboji dvou nejlepších týmů soutěže rozhodovat? „Určitě zase bojovnost a obrany. My se teď můžeme opřít o velmi dobrou formu obou našich gólmanů. Co si vybavuji, tak i předchozí dva souboje byly hodně o obranách a výborných zákrocích brankářů na obou stranách,“ dodává trenér Karviné.

A koho by si přál do play off? „Tak nad tím zatím vůbec neuvažujeme, to se nevyplácí. Dneska budeme spekulovat nad soupeřem a za dva týdny můžeme být pátí. Kdepak, soustředíme se teď vždy na nejbližší zápas, a tím je Zubří. To chceme porazit a dál se uvidí,“ zakončuje Marek Michalisko.

Nedělní atraktivní duel v Karviné začíná v 10.30 hodin.