Trenér mistrovského týmu Marek Michalisko musel logicky vyjádřit s účinkováním svých svěřenců na domácím, ale i mezinárodním poli spokojenost. „Je velká. A to jak s prvním místem v tabulce a s vybojovaným finále domácího poháru, tak s naším vystoupením v Poháru EHF,“ upozornil Michalisko.

„Ta hlavní spokojenost je však s herním růstem mladého mužstva. Kluci se zvedají, na každém tréninku vidím, jak se tým posouvá dál a dál, už v něm jsou ty zažité automatismy, po kterých jsme volali před rokem. Pilujeme naši hru každý týden, a to jak v obraně, tak v útočné fázi, v přechodové i brejkové,“ dodal.

Otestovali si svou výkonnost i v pohárové Evropě.

Listopad a prosinec zastihl jeho svěřence v perfektní formě. „Ty dva měsíce nás hodně posunuly. To, na čem jsme pracovali celé léto a pak ještě v září a říjnu, se nám zúročilo právě teď na konci roku v tom dvouměsíčním období, kdy se v plné parádě ukazuje naše převaha na hřišti,“ mne si ruce Michalisko.

Herní představení baníkovců ovlivňuje samozřejmě i pohoda uvnitř týmu. „Jistě, to hraje nezanedbatelnou roli. Kluci mají v hlavách, že se jim daří, že umí vyhrávat a jsou schopni vyhrávat opakovaně proti pestré skladbě soupeřů. To se pak promítá do jejich sebedůvěry,“ přemýšlí Michalisko.

Zima bude krátká

Přesně opačným rčením než ze známé ságy Písně ledu a ohně se s kalendářním rokem házenkáři Baníku loučí. Včera měli oficiální zakončení, nyní dostanou volno, ale už 3. ledna (podobně jako karvinští fotbalisté), se budou hlásit na úvodním tréninku zimní přípravy.

Co vše Karvinou čeká? „Fyzická příprava, hned 7. ledna přípravák s Angolou, jejíž reprezentace se v Polsku připravuje na mistrovství světa, a pak dva přátelské duely v Polsku s Gdaňskem a Gdyní. V půlce ledna už se hraje finále Českého poháru. Oba zápasy s Duklou pro nás budou dobrou prověrkou před pokračováním extraligy,“ domnívá se trenér Baníku.

Trenér Marek Michalisko může být s herním růstem mužstva spokojen.

V minulé sezoně dokázali baníkovci překvapit extraligové soupeře (ale i ty v Evropě) hrou sedm na šest. Hodlají se s něčím vytasit i před letošním play off? „Žádné drastické zásahy do hry nechystáme. Pořád pilujeme i tu hru sedm na šest, hlavně obranu, ale i útok. Je to komplexní. Nelze říct, že bychom se teď věnovali něčemu speciálnímu, čím bychom soupeře mohli překvapit. V osmi proti šesti hrát nemůžeme,“ zakončil se smíchem Michalisko.