„Bohužel se momentálně pohybujeme na dvojnásobném množství technických chyb, než na kterém jsme až donedávna byli,“ povzdechl si po úterním televizním utkání trenér karvinských handbalistů Marek Michalisko.

Jeho hráči naházeli Plzni do rukou děsivý počet balonů. „Mám z toho smíšené pocity. Ukázali jsme pěkný handbal, předvedli spoustu vydařených přímočarých akcí. Pro diváky to byla asi strhující podívaná, ale prohráli jsme a jsme si vědomi toho, že zbytečně. Tolik odevzdaných balonů jsem u týmu dlouho neviděl,“ byl Michalisko zklamaný z konečného výsledku.

Měl pravdu, házená se v úterý podávala v Plzni vynikající. Lepší reklamu na domácí soutěž si lze jen stěží představit, avšak Karviná se v rozletu brzdila sama nevynucenými chybami. Skvělé okamžiky v podobě nahazovaček a rychlých brejků střídaly zbrklé střely a nepřesné nahrávky.

„Někteří hráči mě zklamali, čekal jsem od nich víc,“ připustil trenér. „Musíme se nad tím zamyslet. Ještě je čas vyladit formu na play off. Musíme jednoznačně stlačit ten počet technických chyb o polovinu. To nás v posledních dvou zápasech stálo výsledky,“ má jasno Michalisko.

První místo už baníkovci nemají ve svých rukách. Plzeň jim odskočila na rozdíl tří bodů. „Chceme být co nejvýš. Jestli skončíme nakonec první nebo druzí nehraje zase takovou roli. Systém play off se letos od semifinále mění, týmy se budou v pořádání domácích zápasů střídat po jednom, není to už taková výhoda,“ doplnil Michalisko. „Samozřejmě se ale ještě o první místo porveme. Důležité je skončit v první čtyřce,“ dodal.

Nyní bude pro hráče důležité hodit porážky s Kopřivnicí a Plzní za hlavu. „Házenou jsme hrát nezapomněli, musíme se ale lépe koncentrovat, nemůžeme vyrábět takové hloupé ztráty. Věřím, že do nedělního derby s Frýdkem pročistíme hlavy,“ zakončil Michalisko.

Talent Plzeň – Baník Karviná 31:29 (16:14)

Sled: 2:2, 6:4, 8:9, 12:10, 14:11, 16:15, 18:19, 22:23, 27:27, 29:29. Rozhodčí: Haramul, Nezbeda. Sedmičky: 3/2:4/4. Vyloučení: 8:6. ČK: Stehlík, Šindelář (oba P). Diváci: 440.

Nejvíce branek Plzně: J. Tonar 9, Stehlík 7, M. Tonar 7/2.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Brůna 3, Monczka 7/4, Růža, Piatek 1, Plaček, Chudoba 3, Jan Užek, Jiří Užek, Solák 4, Mucha, Nantl, Zbránek 7, Nedoma 4. Trenér: Michalisko.