„Ušetřené síly se nám budou hodit. Cíl byl zajistit si semifinále po třech zápasech, a to jsme také splnili,“ pochválil své mužstvo trenér Marek Michalisko.

Jinak už ale chválit nemohl. „Ten zápas byl nejméně podařený z těch tří, které jsme proti Frýdku odehráli,“ uznal.

Baníkovci se dopouštěli mnoha technických chyb, k tomu neproměňovali šance. Proto také nedosáhli na třicítku vstřelených gólů. „Nebylo to tak kompaktní. Těch chyb tam bylo víc, než je zdrávo. Navíc musíme přihlédnout ke snaze soupeře, který se před domácím publikem chtěl vytáhnout. Hráči celou dobu makali, ztížili nám to,“ ocenil Frýdek-Místek karvinský trenér.

Ačkoliv bylo vedení baníkovců zprvu pětigólové, definitivně narostlo až ve druhém poločase. „Zahodili jsme pět trháků, proto se také domácí dotáhli. Rovněž lépe bránili, než u nás. Až ve druhém poločase už jsme náš náskok nepustili a došli si pro postup,“ informoval Michalisko.

Spolu s jeho týmem se dostala dál i Plzeň, která vyřadila Lovosice. Zbylé dvě série pokračují i v neděli a Karviná si tak musí na soupeře ještě počkat. A koho by si Michalisko přál? „Nejde ani tak o to, koho bych si přál, jako spíš o realitu. V nedělních zápasech věřím domácím týmům, a tak počítáme s tím, že si zahrajeme s Duklou,“ vyhlíží už pro jistotu pražského soupeře Michalisko.

SKP Pepino Frýdek-Místek – Baník Karviná 21:28 (12:15)

Sled: 2:2, 5:5, 5:10, 10:11, 11:14, 13:18, 14:21, 16:23, 18:26, 20:27. Rozhodčí: Haramul, Nezbeda. Sedmičky: 5/3:4/4. Vyloučení: 3:6. Diváci: 305. Konečný stav série: 0:3.

Nejvíce branek Frýdku-Místku: Petrovský 8/1, Gřešek 6/2.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Brůna 2, Monczka 5/4, Piatek, Noworyta, Plaček 1, Chudoba, Jan Užek 7, Solák, Zamarski, Nantl 3, Zbránek 4, Nedoma 5, Čosik 1, Jiří Užek. Trenér: Michalisko.