Zápas připomínal hru kočky s myší. Baníkovci si rychle vytvořili rozhodující náskok a nechali odpočívat největší opory. „Tak jsme to měli v plánu. Brůna nehrál vůbec, Marjanovič vlastně také ne, Monczka a další ostřílení hráli málo. Na jejich úkor šli do akce mladí dorostenci, které jsme potřebovali dostat do hry v rámci jejich výkonnostního růstu,“ objasnil plány pro toto střetnutí trenér Karviné Marek Michalisko.

Průběh zápasu si pochvaloval, neboť se vyvíjel přesně tak, jak si naplánoval. „Hned na začátku jsme odskočili na rozdíl sedmi osmi branek, po nějakých dvaceti minutách to narostlo na deset, a tak jsme to chtěli. Umožnilo nám to nasadit do hry méně vytěžované hráče. Dostatečně si zahráli nejen mladí jako Nantl nebo Solák, ale i přímo dorostenci Růža či Zamarski,“ spokojeně konstatoval Michalisko.

Jeho protějšek Ivo Vávra počítal s tím, že na první body v sezoně to v Karviné nebude. „Hráli jsme to, na co máme. Individuální schopnosti hráčů, fyzická kondice, herní myšlení, to vše stálo jednoznačně na straně Karviné. My musíme uhrávat body v úplně jiných zápasech. Navíc s tolika technickými chybami nelze pomýšlet na úspěch, zvlášť ne na půdě Karviné. Bohužel s tím se potýkáme delší dobu,“ uznal.

Házenkáři Karviné (v zeleném) si poradili s dosud bezbodovou Litovlí.

S výhru o 11 gólů byli domácí spokojeni. „Nešlo nám o to, jestli vyhrajeme o sedm nebo o dvanáct. Šlo o to získat dva body a nasadit do hry mladé hráče. Dostali prostor, jaký v sezoně ještě neměli,“ dodal trenér Baníku.

Všiml si jen menšího výpadku ve druhé půli. „Jisté polevení tam bylo. Také Juráš v brance Litovle nám něco chytil, byly tam nastřelené tyčky. Nicméně koncentrace je také věc, na které musíme pracovat. I když je mi jasné, že v podobných zápasech se to těžko udržuje,“ připustil.

Zpět na jedenadvaceti bodech

Baníkovci se díky výhře dostali zpět na metu 21 bodů, na které byli už před týdnem, než je o ně připravila kontumace jejich vítězství ve Frýdku-Místku kvůli neoprávněnému startu Nicolase Noworyty. „Myslím, že dosavadní zisk můžeme považovat za velmi úspěšný, navíc máme dohrávku k dobru,“ připomněl Michalisko odložené utkání na pražské Dukle.

Úspěšný kalendářní rok 2018 uzavřou jeho svěřenci ve středu pohárovým duelem právě s Frýdkem-Místkem. V utkání půjde o postup do finále Českého poháru, který budou mít baníkovci šanci vyhrát po třech letech.

Baník Karviná – Tatran Litovel 36:25 (19:11)

Sled: 3:0, 11:2, 15:5, 16:9, 22:12, 25:13, 29:14, 30:16, 34:20. Rozhodčí: Špunar, Šlezingr. Sedmičky: 4/3:4/3. Vyloučení: 5:3. ČK: 60. Užek (K). Diváci: 823.

Karviná: Tabara, Mokroš 1, Marjanović – Solák 10, Zamarski 2, Nantl 2, Růža 1, Piatek 1, Plaček, Chudoba 7/1, Užek 2, Zbránek 5, Nedoma 1, Monczka 4/2, Brůna. Trenér: Michalisko.

Nejvíce branek Litovle: Piwko 9/3, Číhal a Protivánek po 4, Šmíd 3.