Nutno dodat, že podobně jako v předchozích případech se zlínský tým předvedl opět ve velmi dobrém světle a dlouho sahal po bodech. Zlínský kouč Andrej Titkov musí být z utkání proti Karviné už asi na prášky. Jeho týmu uteklo vítězství nad Karvinou v poslední sekundě už v úvodním utkání nadstavby, na karvinské palubovce k němu neměl také daleko.

Házenkáři HCB (v černém) těsně porazili Zlín.

„Těsně to nevyšlo, ale hra vypadala k světu, s tou jsem spokojen," ujistil po utkání Titkov, někdejší výborný pivot právě Karviné. Spokojen byl hlavně s přístupem hráčů. „Jsem rád, že nikdo nic neodchodil a každý zahrál naplno. Pokaždé hráčům zdůrazňuji, že je potřeba na place odevzdat maximum. Když něco dělám, tak pořádně. A je jedno, jestli hraješ házenou nebo karty," razí Titkov jasné krédo.

Házená jako taková se mu líbila, obě mužstva přistoupila k utkání s nadšením. „Ano, prokázala sportovního ducha, hráči se na to nevybodli, i když už o nic nejde. Oběma týmům nechyběla chuť do hry a nasazení. To je pro mě příjemné zjištění," souhlasil zlínský kouč, který si vysloužil slova chvály i z karvinské strany, konkrétně z úst reprezentačního trenéra Jaroslava Hudečka.

„Asi se u nás přece jen něčemu přiučil," zasmál se Hudeček. „Ale vážně – já jsem Andreje chválil už po prvním vzájemném utkání. Je vidět, že handbal ve Zlíně povznesl na nějakou úroveň, výsledky nováčka tomu nasvědčují. On to je učenlivý trenér, nebojí se zeptat zkušenějších kolegů a je za ním vidět kus práce. Pokud se po sezoně dostane do Brna, odkud má údajně nabídku, posune kupředu i Brno," myslí si Hudeček.

Ten po zápase vyjádřil spokojenost jen částečnou. „První poločas byl z naší strany katastrofální, tam jsme zaspali podobně jako v Brně, akorát že to netrvalo jen patnáct minut, ale rovnou celý poločas. Vůbec nám nefungovala obrana, i když jsme zkoušeli 1-5, 0-6 nebo 1+5. Jediné, co fungovalo, byl přechod do rychlého útoku. Z toho jsme dávali hodně branek," rozebíral další zápas nadstavby o udržení trenér Hudeček.

Jenže jeho tým nepůsobil moc koncentrovaně v defenzivě, takže taky hodně inkasoval. „To je fakt. V poslední době se trochu potýkáme s úspěšností gólmanů, kteří nemají takovou kvalitu, jakou požadujeme. Navíc se nám teď zranil i Bartoň, takže nám pro zbytek soutěže zbyl mezi tyčemi jen Vydra," kroutil hlavou kouč Baníku.

Domácí po změně stran donutili hrát Zlín na postavenou obranu a soupeř s úbytkem fyzických sil ztratil své vedení. „I když je to těsné vítězství, je zasloužené, protože jsme celý druhý poločas měli více ze hry. O větší rozdíl nás připravila uspěchaná střelba a řada neproměněných šancí," zakončil Jaroslav Hudeček.

HCB Karviná – HC Zlín 27:26 (12:14)

Sled: 2:3, 5:6, 7:9, 10:12, 13:17, 16:20, 20:24, 26:24. Rozhodčí: Kozler, Vaník. Sedmimetrové hody: 2/2:2/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 492.

Karviná: Vydra, Bartoň – Michalisko 1, J. Dudek 1, M. Vančo 7, Chudoba 7, Hricišon, Sliwka 3/2, Jan Užek 2, T. Mlotek 3, Vučkovič 3, Paululík.

Nejvíce branek Zlína: Poloz 8, Kafka 7.

Házenkáři HCB (v černém) těsně porazili Zlín.

Ve čtvrteční dohrávce v Brně se zrodil prakticky totožný výsledek jako v neděli v Karviné. Výsledkem byla remíza.

Baníkovci celé utkání dotahovali domácí náskok, s čímž nemohl být trenér Hudeček spokojen. „Do zápasu jsme vstoupili velice vlažně, podle toho se také vyvíjel stav. Vlastně jsme začali hrát až od nějaké patnácté minuty, kdy jsme začali dotahovat tempo Brna. Náskok se už ale stahoval velice těžce. Ani jednou jsme nevedli, maximálně jsme se dostali na remízový stav, pak jsme ihned udělali nějakou technickou chybu, kterých bylo na můj vkus hodně," rekapituloval zápas Hudeček.

Brnu skvěle zachytal Bavlnka, který byl hlavním strůjcem remízového stavu. Karviné logicky nepomohla ani spousta nevyužitých šancí. „Myslím, že to především nás stálo ty dva body, i když výsledek by byl pro Brno vzhledem k tomu průběhu asi krutý," přemýšlel kouč HCB. Ten opět sympaticky zkoušel hru sedmi lidí proti šesti, kdy brankář mizí na lavičku a do hry jde další hráč z pole. „Hráli jsme to snad čtyřicet minut. Je to nějaký náš směr, kterým chceme jít. Je dobré si to odzkoušet v těchto zápasech, ve kterých už dá se říct o nic moc nejde. Největší výtku jsem hráčům směřoval k tomu, že začali hrát až po čtvrthodině hry, což je pak stojí hodně fyzických sil. Za stahování brněnského náskoku je naopak musím vyzdvihnout," uzavřel Jaroslav Hudeček.

KP Brno – HCB Karviná 26:26 (14:12)

Rozhodčí: Hanák, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/4:6/5. Vyloučení: 2:3. Diváci: 227.

Nejvíce branek Brna: Hanták 10/4, Hubáček 7.

Karviná: Bartoň, Vydra – M. Vančo 8, Chudoba 1, Sliwka 9/5, Jan Užek, T. Mlotek 1, Vučkovič 3, Paululík 1, Michalisko, J. Dudek 1, Hricišon 2.