Po domácím vítězství 32:27 nad Zlínem hráli svěřenci trenéra Marka Michaliska odvetu ve Zlíně a zvítězili s přehledem o deset gólů.

„Bylo to úplně jiné střetnutí než doma v Karviné," řekl Michalisko „Hráli jsme agresivně v obraně a také útočná fáze byla velmi dobrá. Především přesná. Domácí vsítil ve druhém poločase gól až ve 13. minutě, takže i v obraně si hráči počínali důrazně a zodpovědně," pochvaloval si trenér Baníku.

HC Zlín – HCB Karviná 18:28 (10:14)

Karviná: Vydra, Schams – Vančo 9, Chudoba 4, Sliwka 3, Jan Užek 4, Jiří Užek 2, S. Mlotek 1, T. Mlotek 1, Paululík 1, Vuckovič 2, Hanisch 1.

Generálkou na nový ročník házenkářské extraligy byl pro baníkovce domácí duel s brněnskou Královopolskou. O výsledku bylo rozhodnuto už do přestávky.

Hlavně v prvním poločase předváděli domácí rychlou kombinační házenou, která byla také náležitě zakončena přesnou střelbou. Hosté se sice ve druhé části hry v defenzivní činnosti zlepšili, ale na vyrovnání to zdaleka nestačilo.

„Ještě pořád máme na čem pracovat, ale třeba v útočné činnosti jsme předvedli celkem slušný výkon," ocenil po druhém utkání snahu svých svěřenců trenér Michalisko.

HCB Karviná – KP Brno 33:23 (21:11)

Karviná: Vydra, Schams – Vala, Hanisch 2, Vančo 3, Drobek, Chudoba 6/2, S. Mlotek 5, Sliwka 4, Jan Užek 5, T. Mlotek 1, Vučkovič 2, Jiří Užek, Paululík 5. Trenér: Marek Michalisko.