Házenkáři Baníku vydřeli oba body

Karviná /FOTO/ – Obnovená domácí preiméra fenomenálního Alexandra Radčenka na pozici hrajícího kouče karvinských házenkářů dopadla dobře. Baník porazil Jičín o dvě branky.

18.9.2016

Karvinští házenkáři (v černém) udolali doma Jičín o dvě branky.Foto: Ivo Dudek

„To byly nervy. Zaspali jsme první poločas, pak se do toho obtížně dostávali. Ve druhé půli jsme dlouho vedli o více branek, ale závěr určitě nebyl v naší režii. Našlo by se dost chyb. Je to vydřené vítězství, musím si uřít pot z čela," vtipkoval po utkání Saša Radčenko, jehož přišlo k zahajovacímu utkání extraligy na domácí půdě přivítat přes pět stovek fanoušků.

Průběh utkání mu dal za pravdu. Jičín lépe odstartoval a udržoval si dvoubrankové vedení. Domácí dali svou první branku až v sedmé minutě, když Frančík snižoval na 1:2. Obecně gólů moc nepadalo, ale že by vynikali gólmani na obou stranách, to se zrovna říct nedalo. Karvinští při útoku aplikovali risk bez gólmana se sedmi hráči v poli, nakonec své poločasové snažení dotáhli do nerozhodného výsledku.

Naopak nástup do druhého dějství vyšel lépe baníkovcům a ujali se vedení, které dokázali navyšovat. Tady už zkoušely hru v sedmi hráčích oba týmy. Domácí i v situaci, kdy v závěru vedli o dvě branky a Jičín jen o kousek netrefil jejich odkrytou bránu…

Hosté od lesa Řáholce sice dokázali stav 22:16 zlikvidovat, ale domácí už výhru ubojovali. „Odjíždíme zklamaní, protože jsme neodehráli špatné utkání a nebyli jsme horším týmem. Nezachytili jsme začátek druhého poločasu, kdy si Karviná vybudovala náskok při hře v sedmi hráčích. Tam dokázala zkušeně využít nabízené šance," konstatoval jičínský trenér Aleš Babák.

HCB Karviná – Ronal Jičín 27:25 (10:10)

Nejvíce branek: S. Mlotek 6, Frančík a Plaček po 5 – Šulc 7/2, Drbohlav 6. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 1/1:2/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 537.