V úvodních utkáních na zuberské půdě dokonale zaskočili favorita a vedou (či měli by vést) ve čtvrtfinálové sérii 2:0 na zápasy. O osudu prvního duelu, který Karviná vyhrála na sedmičky, však rozhodne exekutiva Českého svazu házené na svém středečním zasedání.

Kdo viděl naživo obě utkání či alespoň to nedělní televizní, musel být z výkonu baníkovců nadšen a jistě si nenechá ujít sobotní domácí zápas. Veřmiřovský – výborný, Lefan – výborný, Jan Užek – výborný, S. Mlotek – výborný. A takto by se dalo pokračovat.

Trenér mužstva Jaroslav Hudeček však krotil euforii. „Ano, klobouk dolů před výkonem hráčů, ale já viděl i nedostatky. Třeba pravá strana nám dneska moc nefungovala. Chudoba s Ivkovičem, kteří byli včera vidět, dneska nepředvedli svůj standard. Pokud bychom na Zubří vyvíjeli tlak z obou stran, tak jsme rozhodli úplně s přehledem," mínil po nedělním utkání Hudeček.

Nechtěl být ale zase tak přísný. Chápal, že hráči se museli vypořádat nejen s bouřlivým domácím prostředím, ale také se skutečností ohledně dosud nepotvrzeného prvního vítězství Baníku v sobotu na sedmičky, které svaz ústy manažera soutěžního úseku Jiřího Konečného zpochybnil.

„Kluci za mnou chodili a říkali, že to v hlavách mají. Já jim říkal, že se od toho musí oprostit, že je nutné se soustředit jen na dnešní zápas. Určitě to neměli lehké, sám jsem takovou situaci nezažil, ale o to více si cením toho, jak to hráči zvládli," smekl pomyslný klobouk trenér Hudeček.

Jeho tým v průběhu celého nedělního utkání vedl, nepustil soupeře do trháků. „To jsem hráčům také zdůrazňoval. Nepustit je do rychlých kontrů, jinak je po nás. Splnili to. Celý týden jsme na hale nedělali nic jiného, než že jsme hráli utkání Karviná – Zubří. Byli jsme připraveni, možná až na jeden moment, kdy soupeř vytáhl dva čtyřku. Aspoň máme přes týden na čem pracovat," uzavřel Hudeček druhý duel.

Karvinští skutečně předvedli parádní představení, dokázali vytěsnit z hlavy myšlenky točící se kolem prvního duelu, který není definitivně uzavřen a dokázali, že mají na to v sérii uspět.

Dokázali si to vlastně už po prvním utkání, v němž už ztráceli šest gólů. „Tady musím před mužstvem smeknout podruhé. Tekli jsme o šest, ale já klukům říkal, že házená se hraje šedesát minut, ne jen třicet. Brno v Zubří výrazně vedlo a stejně nakonec prohrálo. My jsme proti Plzni taky vedli asi o sedm, a nakonec to prohráli. Říkal jsem jim, že máme třicet minut na to zápas otočit, ale že tomu musí věřit především oni sami, ne jen já. A nakonec jsme skutečně zápas srovnali," oddechl si Hudeček.

Hra baníkovců ve druhé části sobotního duelu gradovala, společně s výbornými gólmany (opět) se hráči vypjali k heroickému výkonu, jenž končil obratem v sedmičkovém rozstřelu. „Sepjetí hráčů a vůle po vítězství byla hodně znatelná. Dostali jsme soupeře do problémů, drželi ho na uzdě a máme vítězství," radoval se Hudeček.

O zaslouženém vítězství Karviné ve druhém utkání hovořil i kouč Zubřanů Jiří Kekrt. „Karviná hrála koncentrovaněji, na více postech sestavy předčila naše hráče, kteří zůstali za svými možnostmi a dovedla to k výhře. Na rozdíl od sobotního duelu měla lepší vstup, dostala se do psychické pohody," rekapituloval zkušený trenér.

K prvnímu utkání do kamer České televize prohlásil: „V hlavách hráčů ta situace samozřejmě je, což mohlo hrát roli. Netušíme, jak to svaz vyřeší, ale ani já jsem tohle nikdy nezažil. Věřím však, že soupis pravidel pro tento soutěžní ročník je daný a že by se pravidla měla dodržovat."

Což o to, soupis pravidel skutečně daný je, avšak je daný dosti nejednoznačně…

Po zasedání příslušné komise 1. dubna tedy uvidíme. Karviná by měla vést 2:0 na zápasy. Baníkovci mohou jen doufat, aby pro ně konečný verdikt svazové komise nebyl krutým aprílovým žertíkem.

Gumárny Zubří – HCB OKD Karviná 27:27, 5:6 na sedmičky

Rozhodčí: Frieser, Pavlát. Sedmimetrové hody: 6/5:5/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 1250.

Nejvíce branek Zubří: Bechný a Dědek po 4, Hrstka 9/5.
Karviná: Lefan, Schams – Monczka, Veřmiřovský 3, Osmola, Chudoba, S. Mlotek 7, Jan Užek 2, Gelnar, T. Mlotek, Frančík 4, Ivković 8/2, Pindej 1, Paululik 3.

Gumárny Zubří – HCB OKD Karviná 25:30 (14:16)

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/3:2/0. Vyloučení: 4:4. Diváci: 1100.

Nejvíce branek Zubří: Douda 6, Reček 4, Bechný 4/2.
Karviná: Lefan, Schams – Monczka 3, Veřmiřovský 8, Osmola, Chudoba 3, S. Mlotek 3, Jan Užek 5, Gelnar, T. Mlotek, Frančík 4, Ivković 2, Pindej, Paululik 2.