Karvinští se museli obejít bez zraněného Jana Užka, a tak na pivotu dostal větší prostor Petr Freiberg. Oba celky se střídaly ve vedení, ve druhé půli už ale vedla jen Kopřivnice. Ve 46. minutě dokonce o čtyři góly, ale baníkovci zabojovali a dokázali aspoň srovnat.

Začátek zápasu přitom vyšel hostům. V 10. minutě byl stav 2:4. Kopřivnice pak šňůrou pěti branek otočila. Problémy dělal karvinské obraně zejména Hanus, kterého baníkovci nedokázali zastavit.

„Obrana celkově nám nepracovala moc dobře, tentokrát se bohužel přidali i oba brankáři, kterým se také nevedlo," poznamenal prezident karvinského klubu Roman Farář.

Zvedli se aspoň střelci, hlavně Skrobić s Frančíkem, takže poločas byl vyrovnaný 14:14.

Vyrovnaný průběh, kdy se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, vydržel do 41. minuty. To se domácí znovu utrhli na čtyřbrankový rozdíl, a to zejména díky přesnému exekutorovi sedmimetrových hodů Jiřímu Gřesovi, který nezaváhal ani jednou ze šesti nařízených sedmiček.

Karvinští bojovali, dobrou prací na brankovišti si vytvářeli střelecké pozice a znovu se dotáhli. Tři minuty před koncem Kopřivnice odskočila na 29:27, ale mohutný finiš Karviné jí zajistil aspoň bod.

V dalším kole se házenkáři v neděli v tradičním čase 10.30 hodin představí doma proti jednomu z letošních aspirantů na titul - Hranicím.

KH Kopřivnice – HCB OKD Karviná 29:29 (14:14)

Sled: 2:4, 4:6, 9:6, 9:11, 13:13, 17:17, 21:18, 24:20, 24:23, 27:24, 29:27. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 6/6:5/4. Vyloučení: 7:6. Diváci: 400.

Nejvíce branek Kopřivnice: Hanus 8, Unger 6, Gřes 6/6, Fulnek 5.

Karviná: Lefan, Schams – Skrobić 6, Monczka 3, Veřmiřovský 3/2, Hanisch 3, Freiberg 3, S. Mlotek, Gelnar 4/2, T. Mlotek, Frančík 6, Jiří Užek, Paululik 1. Trenér: Radek Bartošic.