Svěřenci trenérského dua Hudeček – Michalisko se 
v zimní přípravě museli obejít bez dvojice hráčů základní sestavy Hanische a Chudoby, což bylo a je citelné oslabení. Oba reprezentanti navíc kvůli zraněním přišli o možnost poprat se o nominaci na světový šampionát v Kataru.

„U Libora Hanische je ta situace horší. Přetržené přední zkřížené vazy si vyžádají dlouhou rekonvalescenci. 
O Libora jsme do konce sezony přišli a nebude ani na startu té další," mrzí trenéra Jaroslava Hudečka.

Radim Chudoba by ale mohl dokončit soutěžní ročník bez nutnosti operace. „U něj je to příznivější, Radim se dává do kupy, chodí na rehabilitaci. Ještě by nám mohl pomoci," upozornil Hudeček.

Chudoba obdržel na koleno speciální ortézu, která mu chrání rotační pohyb. Mohl by ještě do zápasů naskočit a operaci menisku podstoupit po sezoně.

Kvůli zraněním obou hráčů vedení klubu nesedělo s rukama v klíně a poohlíželo se po nových posilách. Z Chorvatska získala Karviná mladého talentovaného Ivana Ivkoviče, z Nových Zámků se vrací odchovanec Baníku Marek Moncz
ka. „Oba by dnes měli naskočit. V přípravě jsme zkoušeli nový typ obrany 1-5, abychom si ji pořádně zažili vedle té nula šestky, kterou známe. Bohužel k systému 2-4 jsme se už nedostali, ale během přípravných zápasů jsme si ověřili, že i jedna pětka by nám mohla fungovat," poznamenal Hudeček.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.