První zápas a hned se schylovalo k překvapení. Letošní extraligová sezona házenkářů slibuje opravdu zajímavou podívanou až do samého konce. Karvinští borci, oslabení o tři hráče základu, kteří se během celé přípravy nesešli v kompletním složení, sahali v domácím prostředí po skalpu nejcennějším. Mistrovská Plzeň ale nakonec prokázala své kvality.

„V první půli to opravdu nebyl výkon hodný mistra," uznal po utkání trenér Plzně Martin Šetlík. „Začátek ještě šel, ale obrana už nám nefungovala jako loni a domácí z postupného útoku poměrně jednoduše přidávali góly. Prosazovali se v kombinaci před brankovištěm a co šlo na bránu, skončilo v naší síti. Na startu druhé půle jsme dali dva góly za sebou. To nám pomohlo, vrátili jsme se do hry. Postupem doby jsme získali na jistotě a výsledek otočili," hodnotil průběh utkání Šetlík.

Z utkání Karviné (v zeleném) proti Plzni.

Jeho protějšek Jaroslav Hudeček cítil bezprostředně po zápase velké zklamání. Rychle ale zvedl hlavu. „Zklamání je opravdu obrovské. V tak okleštěné sestavě a proti loňskému mistru, který zůstal vlastně beze změn a má konsolidovaný tým, vyrovnaný na všech postech, jsme sahali po bodu a ten jeden jsme si dnes za výkon i zasloužili. Hlavně první poločas snesl z naší strany přísná měřítka. V tom druhém už naopak soupeř získával postupně na jistotě," všiml si Hudeček.

„Z pohledu dlouhodobé části se nic neděje, aspoň jsme dali ostatním signál, že se s námi musí počítat. Až budeme v plné sestavě, může to být lepší a já také doufám, že to bude lepší. Pořád nám schází důležití hráči, Drobňák, Osmola, Slávek Mlotek," jmenoval Hudeček. Proto také hráče povzbudil. „Výkon byl hodně dobrý a dá se na něm stavět. Odehráli jsme výborných třicet čtyřicet minut proti aspirantovi na titul a toho si cením," zakončil.

HCB Karviná – Talent Plzeň 32:34 (19:13)

Sled: 2:0, 4:4, 7:7, 11:7, 13:10, 18:11, 21:15, 24:22, 27:26, 28:29, 31:31, 31:34. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3:3/1. Vyloučení: 4:7. Diváci: 690.

Karviná: Žingor, Schams, Bartoň – Borys, Veřmiřovský 10/3, Hanisch 4, Chudoba 6, Hricišon, Jan Užek 1, Gelnar 1, T. Mlotek 3, Frančík 2, Jiří Užek, Paululik 3. Trenéři: Hudeček a Michalisko.

Nejvíce branek Plzně: M. Škvařil 11, J. Škvařil 7/1, Linhart 6, Blecha 4.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.