Domácí hráči mohli utkání dovést bez potíží do vítězného konce, ale nepodařilo se jim houževnatým Valachům odskočit ve druhém dějství na větší než čtyřbrankový rozdíl a naopak si trestuhodně zahrávali se dvěma body.

Aktivnější Karviná šla rychle do vedení 6:2 a Zubří nestíhalo. Domácí však polevili a dovolili soupeři korekci. Zubří se chytilo a prostřední třetina první části patřila jemu. Ve 21. minutě bylo srovnáno na 9:9.

Utkání Karviná (v černém) - Zubří.

Baníkovci po domluvě trenéra Jaroslava Hudečka znovu zapnuli a zejména díky Valovi, který po sezoně odchází do Německa (IV. liga), se opět ujali vedení. Stav 15:12 vypadal nadějně. „To ano, ale mohli jsme vést o pět branek. Neudrželi jsme vedení a zbytečně vpustili Zubří zase do hry. Kdybychom hráli disciplinovaně, tak jsme to mohli zvládnout daleko dřív," zlobil se trenér Hudeček.

Druhá polovina zápasu začala opět lépe pro karvinské barvy. Vučkovič a Chudoba navýšili vedení a zdálo se, že hosté odpadnou. Jenže to jaksi nemají v nátuře. V pasáži, kdy hráči více odpočívali na trestné lavici než hráli na palubovce, se hosté dostali zase a dostřel. Dokonce korigovali při vlastním oslabení, které baníkovci doslova promrhali. „Sice jsme sami ve vlastním oslabení také dokázali skórovat, ale školácká chyba při střídání ve vlastní přesilovce by se nám neměla stávat. Posadili jsme tím Zubří do sedla a to pořád bojovalo," konstatoval Hudeček.

Utkání Karviná (v černém) - Zubří.

Ve 43. minutě šli Zubřané poprvé do vedení (19:20) a obě strany se pak tahaly o vedení. V 52. minutě vedli hosté o dvě branky (23:25) a drama vrcholilo. Baníkovci se zmobilizovali a díky přesnější koncovce strhli v závěru vítězství na svou stranu. Na 27:27 srovnával Jan Užek a poslední zápis do střelecké tabulky zaznamenal z rychlého útoku po technické chybě hostů Martin Vala.

„Musím říct, že nám nezahrály obvyklé opory na postech spojek, což v tom konečném účtování bylo cítit. O rozhodčích se zmiňovat nechci," vyjádřil se k zápasu stručně zuberský trenér Jiří Kekrt.

„Je to vydřené a šťastné vítězství," doplnil jej karvinský Jaroslav Hudeček.

HCB Karviná – Gumárny Zubří 28:27 (15:12)

Sled: 4:1, 7:5, 9:9, 15:10, 17:13, 18:18, 20:21, 23:25, 26:27. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/3:3/3. Vyloučení: 6:5. Diváci: 250.

Karviná: Vydra, Schams, Bartoň – Vala 4, Michalisko, Vančo 1, Chudoba 7/2, Hricišon, Sliwka 4/1, Jan Užek 3, T. Mlotek 2, Vučkovič 5, Jiří Užek 1, Paululik 1. Trenér: Jaroslav Hudeček.

Nejvíce branek Zubří: Šlachta 7/3, Zahradníček 4.