Čtvrtý tým loňské soutěže a vítěz Českého poháru vstupuje do nové sezony s pozměněným kádrem. V klubu skončil hrající trenér Lubomír Veřmiřovský, jenž dal raději přednost prvoligové Velké Bystřici, brankářská jednička Jakub Lefan, který si našel angažmá v německém Hildesheimu, Dominik Gelnar, jemuž skončilo hostování z Ostravy i Michal Paululik, který zamířil do Zlína.

Naopak přišli polský gólman Przemyslaw Witkowski z Górniku Zabrze, Daniel Křistek a František Geist ze Sokolu Ostrava, a do týmu byli „převeleni" z dorostu Jan Plaček, Petr Mokroš, Marek Drzyzga a Adam Wozniak.

Velký karvinský návrat po šestnácti letech ohlásil rodák z ruského Krasnodaru a naturalizovaný Čech Alexandr Radčenko, ikona klubu z přelomu tisíciletí, který se má v nové sezoně stát hrajícím trenérem mužstva. „Jsme stejný ročník (1973). Hrávali jsme tady spolu. Saša bude opravdu naše ikona. Svými zkušenostmi bude pro všechny inspirací a přínosem," míní prezident HCB Karviná Roman Farář.

Podobně jako loni tedy tým povede trenérský triumvirát ve složení Alexandr Radčenko, Radek Bartošic a Marek Michalisko, který se do Baníku vrací s vizitkou vítěze prvoligové soutěže v Novém Veselí.

Filosofií klubu je především zařazovat do mužstva hráče z vlastní mládežnické základny, což klub už nějakou dobu praktikuje a hodlá v tom pokračovat. V posledních dvou sezonách mu o fous unikla bronzová medaile, podaří se na ni dosáhnout současnému týmu? „Přáli bychom si to, ale konkurence bude jako obvykle silná," pousmál se Farář. „Chtěli bychom se hlavně dostat do play off," dodal.

Po ukončení předešlé sezony došlo v klubu k určitým změnám, řešila a řeší se hlavně finanční stránka. „Tak jak jsem v mediích již dříve prezentoval, v prosinci 2015 vypršela reklamní smlouva s generálním partnerem klubu, společností OKD, a vzhledem k její interní situaci nám již nebyla nabídnuta smlouva pro kalendářní rok 2016. Situaci jsme intenzivně řešili a i přes tento zásadní finanční výpadek udrželi bezproblémový chod klubu," informoval Farář.

Baníkovci by si především rádi zajistili účast ve znovuobnovené česko-slovenské soutěži, která se rozjede v nové sezoně 2017/18. Postoupí do ní devět nejlepších klubů současného ročníku. Ten desátý o ní sehraje baráž s vítězem I. ligy.

Kádr: Petr Mokroš, Daniel Nolč, Jiří Tabara, Przemysław Witkowski – Marek Monczka, Libor Hanisch, Lukáš Frančík, Jan Užek, Jiří Užek, Slavomír Mlotek, Tomáš Mlotek, Jan Dudek, Marek Drzyzga, Jiří Vengřín, Adam Borys, Adam Wozniak, Jan Plaček, Daniel Křístek, František Geist, Dominik Solák, Alexandr Radčenko. Trenéři: Alexandr Radčenko, Radek Bartošic a Marek Michalisko.