Tým, který je schopen prohrát doma se Zubřím nebo v Přerově, skalpoval během týdne dva vedoucí celky tabulky a stále živí naději na postup do elitní šestice.

Trenér Jaroslav Hudeček připravil mužstvo pro zápas v Lovosicích po taktické stránce na jedničku. „Lovosice nás neměly čím překvapit. My jsme tam samozřejmě jeli s cílem vyhrát, ale věděli jsme, že zopakovat náš domácí výkon je při venkovních zápasech obrovský problém. Vždyť jsme loni prohráli i v Přerově. Kluci si na venkovní zápasy nevěřili, přitom doma jsme dokázali zdolat třeba Duklu. Hráči však nebyli schopni přenést tu domácí kvalitu i do venkovního prostředí. Až doteď," ulevilo se Hudečkovi.

Výkon mužstva v Lovosicích označil spolu s tím proti Dukle za nejpovedenější za dobu, kdy je u mužstva. „Hráči precizně plnili vše, na čem jsme se domluvili. My jsme opravdu hodně času věnovali přípravě na toto pro nás klíčové utkání. Jsem rád, že se to vyplatilo. Disciplína a plnění taktických úkolů nás dovedly k výhře," chválil hráče zkušený kouč.

Karvinští měli dopředu připravené veškeré varianty hry. Lovosice se pokoušely vzít S. Mlotka na osobku, hosté kontrovali obsazením Berky. „Takticky jsme zápas opravdu zvládli a pořád máme situaci ve vlastních rukách. Teď už zbývá jen porazit Hranice, proto bych diváky rád pozval na toto poslední utkání v základní části. Doufám, že nám pomohou dostat se do nadstavby o titul, v což nejspíš už nikdo nedoufal," pousmál se Jaroslav Hudeček.

Stěžejní zápas s Hranicemi začíná v sobotu 1. března v karvinské hale od 18 hodin.

HK Město Lovosice – HCB OKD Karviná 24:30 (12:13)

Sled: 0:2, 4:3, 7:5, 8:9, 11:13, 12:15, 14:19, 17:20, 18:22, 20:25, 22:28. Rozhodčí: Větrovský, Zych. Sedmimetrové hody: 4/3:2/2. Vyloučení: 4:5. ČK: Hanisch (K). Diváci: 750.

Nejvíce branek Lovosic: Klimt a Jonáš po 5, Motl 5/3.

Karviná:
Schams, Bartoň, Vydra – Vala, Hanisch 3, Vančo 4, Chudoba 6/2, S. Mlotek 5, Sliwka 5, Jan Užek 4, T. Mlotek 1, Vučković 2, Jiří Užek, Paululík. Trenéři: Jaroslav Hudeček a Marek Michalisko.