Tak narušenou přípravu, jakou letos prožil kádr karvinských házenkářů, za celou dosavadní kariéru trenér Jaroslav Hudeček nepamatuje. „Je to něco neobvyklého, skutečně jsem nikdy nic podobného nezažil. V zásadě nám chybělo vždy minimálně šedesát procent kádru. A když si vezmete, že přišla řada nových hráčů, kteří se potřebovali sehrát a nesehráli se, tak to určitě není zrovna kvalitní příprava na nový ročník," uznal Hudeček.

Duel s mistrovskou Plzní, která bere zápas jako generálku na své účinkování v evropských pohárech, bude pro baníkovce náročný. „Jsme si toho vědomi. Především musíme uhlídat spojky Škvařila a Linharta. Obrovské problémy nám v minulé sezoně dělal na pivotu Petrovský, tomu také nesmíme dát ani metr prostoru," varuje Hudeček.

Tomu budou ze zdravotních důvodů scházet gólman Jakub Lefan, rozehrávač S. Mlotek, Drobňák a také asi Osmola, který to na tréninku už sice zkoušel s míčem, ale zatím se prý na ostré utkání necítí. Otazník visí nad Hricišonem, který většinu doby svého karvinského angažmá promarodil. „Ještě u nás na podzim zůstane. Pak se rozhodneme, co s ním," dodal Hudeček.

Protože v přípravě neměla Karviná kompletní kádr, nemohly se sehrát ani důležité postavy nové sestavy. „Vlastně byl k dispozici jen zkušený Veřmiřovský. Osmola hrál málo, Slávek Mlotek vůbec, stejně jako nechytal Lefan. Vůbec jsme se nesešli kompletní a nemohli si zažít herní návyky. Nevíme, jak to bude fungovat, na čem pracovat," pokrčil rameny Hudeček.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.