HK Město Lovosice – Baník OKD Karviná 28:32 (16:13)

Baníkovci zápasem v Lovosicích ukončili základní část soutěže, po které jim patří třetí místo. Vzhledem k výhře Dukly v Jičíně se zdá, že medaile jim už uniknout nemůže. „Já bych za to byl strašně rád, ale je před námi ještě deset kol s nejsilnějšími soupeři a ve hře je dvacet bodů. To je dost,“ upozornil trenér Trtík.

Jeho svěřenci dokázali v Lovosicích předvádět nátlakovou házenou v tempu, o kterou se snaží karvinští hráči už v mládežnických kategoriích. „To je právě naše výhoda, protože s takovou herní praxí se naši kluci setkávají už v žáčcích. Filozofie našich trenérů, ať už je to Jana Hajžmanová, Petr Laclavik nebo Jarda Hudeček, je stejná, v čemž mají hráči obrovskou výhodu,“ poukázal na podstatný moment Trtík.

I proto se jeho tým „běhavců“ snažil znovu nasázet soupeři co nejvíce gólů. „Není náhoda, že nám v tabulce patří první místo v počtu nastřílených branek. Jde to na úkor obrany, ale pokud ty branky střílíme, a my je střílet chceme, pak to není vůbec na škodu. Taková atraktivní házená se divákům líbí a my nejsme tým, který by výsledky dělal obranou. Preferujeme ofenzivu,“ upozornil Trtík.

Karviná: Lefan, Adamík – Krahulec, Vančo 5, Sliwka 1, Heinz 2, Chudoba 9/2, S. Mlotek, Kružík 1, Petrovský 7/2, Hastík 1, Požárek 3, Kalous 3, Diviš. Trenér: Rastislav Trtík.

Celý článek v tištěném vydání Deníku 

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#
Více o tématu se dočtete v tištěné nebo elektronické verzi Deníku

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoli a kdekoli na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.