Stoprocentní domácí bilancí se mohou pochlubit karvinští hráči, kteří doma zvládli všechny zápasy a prohráli jen v Plzni a Lovosicích. Prezentovali se útočnou hrou, což se odrazilo i ve střeleckých statistikách.

Opora Baníku Vojtěch Patzel nasázel 151 branek, a stal se druhým nejlepším střelcem v celé soutěži za zuberským Mořkovským.

V elitní desítce kanonýrů je z karvinských hráčů ještě Dominik Solák, který dal 106 branek, stejně jako dva další hráči.

Celkově dal Baník 676 gólů, což jej řadí na třetí pozici za Plzeň a Zubří. Není divu, že nejofenzivnější celky soutěže také skončily po dlouhodobé části na prvních třech místech.

Střelba ze sedmimetrového hodu Karviné také šla. Proměnila jich 60, stejně jako Jičín a obsadila s ním třetí pozici za Kopřivnicí a Zubřím.

Nejlepším exekutorem sedmiček v celé lize je Vojtěch Patzel. Proměnil jich 38.

close Vojtěch Patzel (u míče) je nejlepším exekutorem sedmiček i celkově druhým nejlepším střelcem soutěže. info Zdroj: Ivo Dudek zoom_in Vojtěch Patzel (u míče) je nejlepším exekutorem sedmiček i celkově druhým nejlepším střelcem soutěže.

Ve statistice úspěšných brankářských zákroků je Karviná také třetí. To potvrzuje vyrovnanost karvinské gólmanské dvojice Marjanović – Mokroš, když oba borci jsou vedle sebe v nejlepší osmičce všech brankářů. Nemanja Marjanović se 168 a Petr Mokroš se 164 úspěšnými zákroky.

V úspěšnosti brankářů je Karviná dokonce první s bilancí 39%.

A na druhém místě skončil karvinský tým v počtu obdržených branek. Těch dostal 564, méně už jich obdržela jen mistrovská Plzeň, kterou se Slezané pokusí sesadit z trůnu.

Jediné, co baníkovcům zase tolik nešlo, je počet gólů z rychlých protiútoků, kde skončili docela dole, na 10. místě z dvanácti týmů. Důležité ale teď bude, aby v každém zápase dali aspoň o branku více než soupeř. Jejich dlouhodobá bilance je výborná, ale už de facto zapomenuta. Začíná se totiž znova! Začíná play off!

Ve čtvrtfinále soutěže vyzve Karvinou v derby Kopřivnice, po základní části osmý tým soutěže. Hraje se na tři vítězné duely. Dalšími čtvrtfinálovými dvojicemi jsou Plzeň - Brno, Zubří - Nové Veselí a Praha - Lovosice.