Od prvních minut bylo utkání soubojem dvou vyrovnaných celků a diváci sledovali dramatickou podívanou, ve které se nikdo nedostal do výraznějšího vedení. O něco spokojenější odcházeli do šaten domácí hráči, kteří vedli o gól.

Po změně stran převzali otěže zápasu do svých rukou házenkáři HCB Karviná a otočili skóre na 15:18. Vypadalo to nadějně. Díky střelecké potenci domácího Čurdy se ale do vedení zanedlouho dostali zase Jičínští – 21:20.

Baníkovci usilovali o opětovné vedení, jenže je brzdily technické chyby při zakládání útoku. V závěru sice využili také jičínských technických chyb a srovnali na 23:23, ale to bylo vše. Dvě minuty před koncem vsítil gól domácí Král a o něco později zase produktivní Čurda, kteří stanovili konečný účet zápasu na 25:23.

„Byl to slabý odvar našeho nedělního vítězného utkání s Plzní," připustil po zápase trenér Jaroslav Hudeček. „Domácí hráli agresivněji, rychleji a nedělali tolik technických chyb jako my," dodal.

Vybavil si například přesilovku v době, kdy jeho svěřenci vedli o tři branky. „Místo, abychom náš náskok navýšili, nedali jsme branku a domácí snížili na rozdíl gólu. To jsou klíčové momenty zápasu. Nemohu z našeho týmu nikoho pochválit, nedařilo se ani gólmanům. Naše výkony doma a venku jsou jako den a noc. Nevím čím to je, jestli psychikou nebo něčím jiným, ale takový výkon by nám v Lovosicích na úspěch nestačil," varuje karvinský trenér.

Ve druhém semifinále si domácí Praha poradila s Frýdkem-Místkem těsně 27:26 (13:9) a zahraje si finále.

Ronal Jičín – HCB Karviná 25:23 (12:11)

Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 0:4/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 320.

Nejvíce branek Jičína: Čurda 8, Hlava a Král po 4.

Karviná: Schams, Bartoň – Hanisch 2, Vančo 5, Chudoba 6/3, S. Mlotek 3, Hricišon, Sliwka 4, Jan Užek 1, T. Mlotek 2, Vuckovič, Jiří Užek, Paululík. Trenér: Jaroslav Hudeček.

Oldřich Horák