Svěřenci trenéra Michala Brůny vyhráli na půdě soupeře o šest gólů, vedou v sérii 2:0 na zápasy a o svém dalším postupu do finále mohou rozhodnout již tuto sobotu v domácí hale (od 18 hodin).

Pražané chtěli na domácí palubovce zvrátit vývoj série, ovšem to se jim nepovedlo, neboť baníkovci hráli opět s chutí v útoku a pestrou střelbou zaměstnával obranu soupeře. Od stavu 7:7 se zápas začal naklánět na karvinskou stranu.

Ondřej Skalický se raduje po své další úspěšné trefě do sítě Dukly.
První semifinále pro Karvinou. Pražany zlobil Mokroš

Oproti prvnímu zápasu se nedařilo brankáři Petržalovi, který nebyl pro střelce Baníku takovou překážkou jako v neděli v Karviné a nakonec šel nuceně střídat. To naopak Mokroš na karvinské straně si udržel vysoký standard a byl znovu oporou svého týmu.

To umožnilo Baníku vybudovat si pětigólový náskok, se kterým se už hrálo Karviné o dost lépe a výsledek si de facto hlídala.

Fotbalisté Karviné remizovali v utkání 1. kola nadstavby se Zlínem 1:1. Vlevo domácí Petr Buchta v souboji s Antonínem Fantišem.
OBRAZEM: Sbohem první ligo? Karviná se Zlínem jen remizovala, dohrávala v devíti

„Byl to pro nás dobrý zápas. Chválím obranu a brankáře Mokroše. Výborná byla i naše střelecká úspěšnost, protože jsme vyhnali Tomáše Petržalu z branky, což se jen tak nepovede. Toho jsme se nejvíc báli, ale nedovolili jsme mu, aby se rozchytal. Utkání se nám povedlo, Dukla sice bojovala až do konce, ale kontrolovali jsme hru tak, jak jsme chtěli a máme mečbol,“ pochvaloval si trenér Karviné Michal Brůna.

„Bohužel jsme prohráli i doma. Začátek byl z naší strany ještě dobrý, drželi jsme se Karviné na dostřel. Pak nám ale vinou naší horší střelby soupeř odskočil na tři góly, což mu stačilo, aby začal hrát svou strojovou hru. Karviná má kvalitu na každém postu, těžko se proti ní hraje,“ uznal kouč Pražanů Michal Tonar.

Dukla Praha – Baník Karviná 25:31 (14:17)

Sled: 1:2, 3:2, 3:4, 5:5, 7:10, 10:11, 11:14, 12:16, 14:19, 16:21, 16:24, 18:25, 21:26, 22:29, 23:31. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmičky: 4/3:1/1. Vyloučení: 2:4. Diváci: 847. Stav série: 0:2.

Nejvíce branek Prahy: Šůstek 11/3, M. Březina 5, Blecha a F. Březina po 4.

Karviná: Mokroš, Tabara, Marjanović – Sobol 6, Růža 4, Jan Užek 5, Franc, Patzel 3/1, Solák 6, Nantl, Skalický 6, Mlotek, Halama, Petrović 1, Široký. Trenér: Brůna.