„Uvidíme, kdy se bude moci pokračovat. Zatím nám nikdo nic konkrétního nesdělil. My jsme dosud odehráli čtyři utkání a není to špatné,“ bilancuje hrající trenér MHK Karviná Jan Dudek vstup svého týmu do nové sezony.

Do ní vstoupil po takřka půlroční pauze zapřičiněné koronavirem, kvůli němuž byly v březnu předčasně ukončeny všechny sportovní soutěže v republice. „Od března jsme stáli a měli asi jen čtyři společné tréninky,“ přibližoval neslavný půlrok Dudek.

Když se znovu mohlo hrát a trénovat, začali se připravovat i hráči MHK. V rámci přípravy na nový ročník si zahráli asi třikrát s dorostenci karvinského Baníku. Pak hráli ještě pohár v Ostravě.

close MHK Karviná odstartoval novou sezonu. V poháru vyzve Kopřivnici, v II. lize zatím vede tabulku. info Zdroj: Ivo Dudek zoom_in

„To nám pomohlo, soupeř nebyl v nejsilnější sestavě a my se aspoň mohli rozehrát před vstupem do sezony,“ uznal Dudek.

Po postupu v poháru se Karvinští v prvním kole II. ligy, skupiny D, představili v Napajedlech. „Soupeř posílil a netají se ambicemi na postup do první ligy. Získal Indráka, bývalého střelce Hranic, a to je rozdílový hráč. Trápil i nás, prohráli jsme tam,“ uznal Dudek. Přesto se nemohl zbavit dojmu, že si hráči za porážku mohli sami. „V poločase jsme drželi remízu, pak jsme ale nasekali dost chyb,“ dodal.

Další tři zápasy už ale tým MHK vyhrál. Porazil silný Rožnov, uspěl i na půdě frýdecko-místeckého béčka. Nakonec si doma poradil s Žeravicemi. „To se hrálo už bez diváků a atmosféra byla divná. Byl to pro nás nezvyk,“ přibližoval Dudek. „Asi nejlepší zápas jsme odehráli ve Frýdku. Soupeř tam měl nějaké hráče z áčka, ale nám se dařilo prakticky všechno,“ pochvaloval si cenné vítězství.

Soutěž bude letos hodně vyrovnaná, každý tým kromě Ostravy už aspoň jednou prohrál. „To ale ještě nehráli s námi,“ směje se Dudek. MHK prozatím neúplnou tabulku vede, pokračovat se ale bude bůhvíkdy.