Druholigoví hráči bývalého Havířova si na půdě Bohunic vybojovali právo účasti v příští sezoně prvoligové soutěže. O tom, zdali ji budou hrát, se rozhodne až po jednáních se sponzory – partnery klubu, ale i samotnými hráči.

„Škoda, že je soutěž už celorepubliková. Kdyby byla rozdělena na českou a moravskou část, tak není problém. Takhle je to ale ekonomicky i časově dost náročné," přemýšlí manažer MHK Karviná Marian Zielina nad tím, zdali Karvinští na prvoligovou výzvu kývnou.

To se však vyřeší až za pár týdnů. Momentálně si házenkáři MHK užívají zaslouženou radost z postupu do vyšší soutěže. Okolnosti jim přitom nebyly zdaleka nakloněny. Mužstvo totiž do Brna odjelo několika osobními vozy a zrovna ten, v němž seděly opory celku, tedy Tomáš Heinz, Jaščenko, Pulido i Floksa, do Bohunic nedorazil pro technické problémy. Delegát utkání tak před startem zápasu musel vyškrtnout karvinské borce ze soupisky a zbytek mužstva nastoupil do odvety pouze v deseti hráčích!

Ani to ale Karvinské nezastavilo. Dali do hry pověstné srdíčko, žili zápasem jako jeden muž, bojovali jeden za jednoho. Bohunicím nedali šanci pomýšlet na zvrat. „Hráči zaslouží absolutorium. Pro výsledek nechali všichni do jednoho na hřišti úplně vše," chválil Zielina.

Těžko někoho vyzdvihnout ale přeci jen - fantastický výkon předvedl v bráně Jiří Doucha, který se v celé barážové sérii prezentoval úchvatným vystoupením. Pavel Kubík se zase stal nejlepším střelcem utkání s devíti góly.

Tatran Bohunice – MHK Karviná 25:25 (10:10)

Rozhodčí: Smékal, Steiger. Sedmičky: 3:3. Vyloučení: 2:5. Diváci: 200.

Nejvíce branek Bohunic: Elbl a Adam po 6.

Karviná: Doucha, Wojcik – Galuszka 4, Kubis 3, Pecka 5, Kubík 9/3, Voborník, Dudek 2, Pomahač 2, Štrublík.

Více v úterní příloze Deníku KARVINSKO a HAVÍŘOVSKO.