Hráči druhého karvinského klubu se v tuzemské pohárové soutěži cítí jako ryba ve vodě. Není to tak dávno, co si v Českém poháru vyšlápli na Kopřivnici. Jiný extraligový celek z Hranic zase uspěl na horké půdě MHK velice těsně a vyhrál jen o gól. Teď se o síle a vůli hráčů MHK porvat se o dobrý výsledek přesvědčil i Frýdek-Místek.

Sice přijel bez střelce Petrovského a zkušeného gólmana Pyška, ale jinak měl v týmu opory áčka Hardta, Stracka, Rajnohu, Gřeška či Ondrušíka. Žádný B-tým to tedy nebyl. „O to cennější ta výhra pro nás je,“ ujistil hrající trenér MHK Jan Dudek.

Karvinští si pochopitelně před utkáním vzpomněli na to, jak v roce 2016 vyřadili Kopřivnici. „Ale že bychom si dělali ambice na postup i teď, to ne. Frýdek nás určitě podcenil,“ mínil Dudek.

Domácí se v bouřlivé atmosféře, o kterou se přičinili i bubeníci z kotle karvinského Baníku, dokázali vyhecovat a soupeře překvapit. „Dva týdny zpět jsme doma prohráli s Ostravou. Tam se nám nedařilo nic, zatímco proti Frýdku nám vycházelo všechno. Měli jsme i štěstí,“ kroutil hlavou Dudek.

Výraznou měrou se na průběžném vedení podílel gólman Jakub Pavlín, který po minulé sezoně vyšel z dorostu HCB. K tomu se přidal entuziasmus všech hráčů a druholigoví borci pak obrovským nadšením zaskočeného soupeře šokovali. „Frýdek pak zabral, ale už se do utkání zpátky nedostal. My jsme si udržovali čtyř až pětibrankové vedení, na konci jsme dokonce vedli 27:20. Bylo to úžasné,“ popisoval pocity mužstva Jan Dudek.

Házenkáři MHK Taeda Karviná nakonec vyhráli 28:23 a půldruhé stovky diváků, mezi nimiž nechyběli ani borci extraligového HCB, jim aplaudovalo.

Házenkáři MHK si vyšlápli na extraligového soupeře.

Svaz by mohl finančně přispět

Hráči MHK se tak v osmifinále mohou znovu těšit s největší pravděpodobností na extraligového soupeře. „To je perfektní, akorát nás ty postupy v poháru stojí dost peněz,“ upozornil Dudek na fakt, že objednat halu a zaplatit rozhodčí, od osmifinále navíc i delegáta, něco stojí.

„Možná by se na svazu mohli trochu zamyslet a finančně nějak ty postupy do dalších kol ohodnotit. Alespoň malou částkou, aby ty naše výdaje nebyly takové,“ dodal Dudek.

V tomto ohledu česká házená skutečně poněkud zaostává za vyspělou Evropou. Házenkářské celky za svá „medailová“ umístění v nižších soutěžích neobdrží ani diplom, natož finanční prémii. Zato jim hned za dva týdny od ukončení soutěže přijde upozornění, aby nezapomněly zaplatit sedm tisíc startovného pro nový ročník II. ligy.