Ten Vsetín, se kterým celou minulou sezonu sváděli souboj o postup, aby se to nakonec nepovedlo a smáli se Valaši. Tentokrát se ale mohli usmívat Karvinští, kteří vyhráli 31:26.

Ti vyhráli v 1. kole v Krmelíně na betonu a za stálého deště 33:23, souboj se Vsetínem už nabídl zajímavou podívanou, ve které tahali za delší konec provazu domácí.

Ty opět vedl jako trenér Jan Dudek, který si v Kopřivnici udělal trenérskou licenci C, aby klub neustále neplatil pokuty za to, že nemá trenéra.

„Samotné nás překvapilo, jak se nám proti Vsetínu dařilo. Poločas byl o deset,“ připomněl Dudek průběžné vedení 21:11. Skvěle chytal mladý Pavlín, který zastoupil absentujícího Nolče. Karvinským se také dařilo v obraně a pestrou střelbou prakticky vyhnali z brány zkušeného Orsága, bývalého gólmana Zubří.

Ve druhé půli se Valaši přece jen vzpamatovali, částečně i proto, že domácím se už v útoku tolik nevedlo a zahodili dost tutovek. Tím dovolili soupeři přiblížit se na skóre 28:26. „Závěr už jsme si ale pohlídali,“ oddechl si Dudek.

Házenkáři MHK Karviná porazili v poháru Vsetín (v červeném) a mohou se těšit na atraktivního soupeře.

Tým se tak ve 3. kole, do něhož už zasáhnou i extraligové celky, může těšit na soupeře z vyšší soutěže.

Ve druhé lize by pak mužstvo chtělo znovu atakovat špici tabulky, byť kádr doznal určitých změn. Do prvoligové Litovle odešel Ondřej Kawulok a v Hranicích je Jan Mucha z Baníku, který za MHK pravidelně hrával.

Novými tvářemi jsou naopak již zmiňovaný gólman Jakub Pavlín, který vyšel z dorostu Baníku, a z nižší soutěže v Německu se vrátil Michal Paululik. „Je po operaci kolena, tak se rozehrává u nás,“ objasnil Dudek, který diváky pozval na zahajovací utkání II. ligy.

V sobotu od 16.30 hodin hraje MHK doma s Rožnovem pod Radhoštěm, tedy se silným ambiciózním soupeřem.