„Myslím, že jsme odehráli povedený ročník, nemáme se za co stydět. Všechny nás ale samozřejmě mrzí zpackaný závěr soutěže. Chtěli jsme to dotáhnout k prvenství,“ uznal Jan Dudek, nejlepší střelec karvinského týmu.

Házenkáři MHK měli skutečně našlápnuto k celkovému prvenství, po remíze s největším rivalem Vsetínem se drželi čtyři kola před koncem o bod před Valachy, zvládli zápas na Lesaně Zubří i doma s třetími Napajedly, jenže o všem se rozhodlo v předposledním kole.

„Hráli jsme v Holešově, který má výborný mančaft, a my tam jen remizovali. Zápas jsme ztratili vlastními chybami. Celou dobu jsme vedli, půl minuty před koncem jsme si ale nechali vyrovnat na 29:29. Ještě jsme měli poslední útok, ale i ten jsme zbabrali a Vsetín nás bodově dorovnal,“ vybavoval si Dudek.

Valaši měli v tu chvíli navrch, protože vzájemné zápasy hovořily pro něj (výhra a remíza). Bylo jasné, že je rozhodnuto, Vsetín v posledním kole vyhrál v Rožnově, Karvinští naopak doma prohráli s béčkem Frýdku-Místku. „Ale ani výhra by už nic neřešila. Jen je škoda, že jsme snad po třech letech domácí neporazitelnosti nakonec prohráli (naposledy MHK doma v rámci II. ligy prohrál 28. listopadu 2015 s Polankou – pozn. aut.). Byla to taková symbolická tečka, že nám to letos uniklo,“ uznal Dudek.

Nejlepší střelec MHK Jan Dudek stihne během zápasu nejen střílet, ale i uklízet palubovku.Zdroj: Ivo Dudek

Karvinští tedy skončili o dva body za Vsetínem, přičemž v celé sezoně ztratili jen pětkrát za dvě porážky a tři remízy. „Nejvíc mrzí remíza v Holešově a doma se Vsetínem. Ty zápasy jsme měli zvládnout, měli jsme to slibně rozehrané,“ zalitoval Dudek.

Když měl vyzdvihnout, co letos tým MHK vyneslo tak nahoru, napadla jej obrana. „Máme nejlepší obranu v naší skupině, takže asi ta. Přitom jsme ji nijak zvlášť nepilovali, jen už jsme asi za ty roky více sehraní a víme, jak si v obraně počínat. Ještě by to chtělo vylepšit postupný útok a v nové sezoně můžeme zase pomýšlet na čelní pozice v tabulce,“ zakončil Jan Dudek i tak vydařený soutěžní ročník.