Druholigoví borci menšího karvinského klubu dávají zapomenout na blamáž z domácího poháru, kdy prohráli v Trnávce, a doposud vyhráli všechna tři úvodní střetnutí nové sezony.

Po loňské sezoně, kterou i přes několik kontumací dotáhli hráči ke třetímu místu v soutěži, došlo v kádru MHK ke změnám. Klub přišel o dvě opory, a sice brankáře Jiřího Tabaru, jenž se přesunul do HCB Karviná, i o Jana Pindeje, který se zase přesunul do regionální ligy v Německu.

Protože hráčům zbyl jen jediný gólman Daniel Nolč, vrátil se do družstva se snahou pomoci kamarádům 44letý gólmanský nestor Milan Wojcik a třeba naposledy spoluhráče podržel v utkání proti Rožnovu.

Kromě něj se z profesionálního Baníku přesunul do MHK Jiří Užek a z HCB hostuje pro tuto sezonu v MHK navrch i trojice mladých hráčů, kteří jinak figurují na soupisce extraligového Baníku – Kraina, Wozniak a Mucha.

Házenkáři MHK vstoupili do soutěže skvěle. Úvodní soupeř - Žeravice - byl příjemným protivníkem na rozehrání, Karvinští vyhráli 30:19, pak ale jeli do Polanky, se kterou se počítá mezi nejlepší kvartet soutěže. „Loni jsme tam prohráli kontumačně, takže jsme jim měli co vracet. Povedlo se, první půli jsme sice prohráli 11:14, ale pak Danek Nolč zavřel bránu a my jsme skóre otočili na 27:22,“ popisoval jeden z lídrů MHK Jan Dudek, který je se 17 brankami na osmé příčce průběžného pořadí druholigových střelců.

Házenkáři MHK rozjeli sezonu znamenitě.

V posledním zápase, i přes nevýrazný výkon, přehráli Karvinští doma Rožnov pod Radhoštěm 28:23 a o víkendu je čeká tahák kola s doposud také bezchybným Uničovem. Oba týmy jsou jako jediné stoprocentní, takže někdo o tento primát v sobotu přijde (v případě remízy oba). „Těšíme se. Musíme přiznat, že Uničov je pro nás docela překvapením, protože loni se mu vůbec nedařilo. Nahoře se počítá spíš se Vsetínem či Holešovem,“ uznal Dudek.

MHK skončil v posledních třech sezonách druhý, první a třetí, takže i letos hodlá atakovat pozice v popředí tabulky, ne-li úplně tu nejvyšší. „Čekáme zajímavou soutěž. Dáme si pozor na kontumace a budeme hrát zase nahoře,“ zasmál se karvinský kanonýr.