Obměněný kádr trenérské trojice Radčenko – Bartošic – Michalisko nabral v Lovosicích gólové manko už do poločasu a ztrátu už nedohnal.

Začátek zápasu přitom před napěchovanou halou přinesl naprosto vyrovnaný průběh. Branky se střídaly na obou stranách pravidelně až do stavu 7:7 v 11. minutě. Pak se domácím podařila šňůra šesti branek, díky které dokázali Karviné odskočit na 13:8.

Výrazný náskok si domácí udrželi až do konce první půle, kterou vyhráli 20:13. Karvinští naráželi na nepřesnosti v útoku, dost balonů soupeři naházeli do rukou a vázla jim střelba.

„Poločasové skóre bylo dané rozdílnými výkony brankářů na obou stranách. Dvacet branek za poločas je hodně," uznal jeden z trenérů Baníku Radek Bartošic.

Po přestávce byl k vidění podobný obrázek. Karvinští protočili gólmany, ale Lovosice si šly tvrdě za svým. Působily agresivněji, proto také nasbíraly větší počet vyloučených. Baníkovcům stále nešla střelba. „V proměňování šancí byl také rozdíl. To byl druhý důvod toho, proč jsme tady neuspěli," výstižně hodnotil karvinský vstup do soutěže Radek Bartošic.

Lovosice jednoduše nepřipustily žádné drama 
a celou dobu si udržovaly dostatečný náskok. V poklidu dotáhly zápas do vítězného konce.

Jestli se na hře Baníku našlo něco pozitivního, pak hra nestárnoucího Alexandra Radčenka. Hrající trenér Karviné uvolňováním spoluhráčů dokazoval, že „to má pořád v ruce". Často sice narážel na nepochopení spoluhráčů, ale 
u mužstva je krátce, a tak nezbývá než doufat, že si hra karvinských borců brzy sedne a spoluhráči budou 
z Radčenkovy geniality výrazně těžit.

FCC Město Lovosice – HC Baník Karviná 36:25 (20:13)

Nejvíce branek: Motl 10, Bičiště 8, Klimt 8/1 – S. Mlotek 7, Monczka 6, Frančík a Plaček po 3. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 3/3:2/1. Vyloučení: 8:3. ČK: Chroustovský (L). Diváci: 980.