Dukla Praha – HCB OKD Karviná 26:27 (13:13)


Svěřenci trenéra Rastislava Trtíka sehráli na Dukle hodně vydařený zápas. Měli výhodu v tom, že mohli hrát uvolněně, jelikož třetí místo měli předplacené prakticky od čtvrtého kola nadstavby. Vidina obhájit titul naopak dolehla na Pražany, kteří v zápase zahazovali jasné šance a nedovedli si poradit ani v přesilovkách, kterých hráli dvakrát více než Karviná.

Karvinští svědomitě bránili a hráli nesmírně obětavě, jako by po ně tento zápas byl nejdůležitějším v sezoně. Za to si po utkání vysloužili uznání svých fanoušků, trenéra Trtíka a v neposlední řadě i zástupců zuberského klubu, kterým tímto výsledkem otevřeli cestu k mistrovskému trůnu.

Dukla potřebovala brát z utkání oba body, jelikož v případě rovnosti bodů rozhodují vzájemné zápasy a ty má s Valachy horší, jenže baníkovci jí to nedovolili. Naopak ještě v poslední vteřině zasadil Pražanům vítězným gólem těžký direkt Vančo, takže Dukla nebrala nic. Zubří si tak může de facto dovolit v dalším kole v Karviné i prohrát. Pokud zvládne zápasy s Přerovem a Jičínem, může slavit.

„Kolegové ze Zubří nám po zápase volali a gratulovali, ale já jsem je ujistil, ať se ještě tak neradují, že u nás je čeká těžký zápas," zasmál se Rastislav Trtík, který vysoce ocenil morální vlastnosti svých hráčů.

„Cením si toho, jaký charakter tým předvedl. Máme v klubu jisté problémy, navíc utkání se nevyvíjelo podle našich představ, museli jsme překonávat více překážek než je obvyklé," naznačil Trtík.

Z utkání měli všichni dobrý pocit. „Navázali jsme na podařená vystoupení v Zubří a doma s Lovosicemi, chlapci odvedli precizní práci. Díky posledním dvěma výsledkům mě zase ujistili, že mají na to hrát o přední pozice. Je to s nima jako na houpačce, ale beru to. Sezona pro ně nebyla jednoduchá a to konečné třetí místo je pro nás takovým odrazovým můstkem do další sezony. Byl bych rád, kdybych v příštím ročníku mohl s tímto mužstvem zase pracovat a posunout jej herně zase o kus dál," vzkázal novému vedení klubu Rastislav Trtík.

Sled: 2:1, 2:4, 5:6, 7:10, 9:11, 11:12, 14:14, 14:17, 17:18, 19:20, 21:21, 24:23, 26:26. Rozhodčí: Macho, Hájek, sedmičky: 4/2:1/1, vyloučení: 4:9, diváci: 185.

Nejvíce branek Dukly: Kastner 6, Krupa 6/2.

Karviná: Lefan, Drápal – Diviš 2/1, Kalous, Požárek 3, Hastík 5, Vančo 5, Kružík 2, Sliwka 5, Petrovský 1, Chudoba 2, Hanisch, Krahulec 1, S. Mlotek 1.