Po dvou domácích výhrách oživili naději na zvrat v sérii, ale podobně jako v prvních dvou zápasech na půdě Lovosic je vychytal jejich odchovanec Artur Adamík.

„Jsme samozřejmě zklamaní. Prohrát rozhodující utkání je děsné. Soupeři gratulujeme k vítězství, dneska si pro něj šel více," uznal hrající kouč baníkovců Alexandr Radčenko. Víc toho neřekl.

„Zklamání je obrovské. Velmi dobrý výkon podal opět Adamík v brance Lovosic, stejně jako v těch prvních dvou zápasech jsme na něj účinnou zbraň nenašli," přidal se druhý kouč karvinského týmu Marek Michalisko. „Soupeř hrál celkově mnohem lépe než u nás, kluci se snažili, bojovali, ale nestačilo to. Musíme poděkovat i našim fanouškům za podporu v hale. Mrzí nás, že to nevyšlo," poslal vzkaz do hlediště, kde Karvinou podporoval plný autobus fanoušků.

„Vytěžili jsme z širšího kádru, se kterým jsme udrželi celou dobu zápasu vysoké tempo," načal své hodnocení utkání lovosický trenér Milan Berka. „Splnili jsme si cíl. Bylo to těžké utkání a těžká série. Karviná dlouho vzdorovala. Dnes jsme dobře bránili a k dobrým výkonům z domácích zápasů se vrátil Adamík. Jsme šťastni, unaveni a těšíme se na semifinále," doplnil.

Po vyřazení těžce hledal slova i karvinský pivot Libor Hanisch. „Nepovedlo se nám to, jsme všichni zklamaní. V týmu jsme věřili, že máme na to zahrát si o medaile. Bohužel," dodal.

FCC Město Lovosice – HC Baník Karviná 35:24 (17:13)

Nejvíce branek: Motl a Sýkora po 7, Malý a Chroustovský po 5, Bouček 5/2 – Monczka 6/2, Radčenko 5, Jiří Užek 3, Hanisch 3/1. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 2/1:4/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 1 026. Konečný stav série: 3:2.

Semifinálové dvojice: Plzeň – Lovosice, Zubří – Dukla Praha.