Tentokrát je v honbě za vítězstvím výrazně přibrzdili nepřesní rozhodčí, kteří – kulantně řečeno – neškodili domácím.

Baníkovci přijeli do Jičína jen s jedním pivotem Liborem Hanischem, ale toho arbitři promptně vypoklonkovali z palubovky už do přestávky. „Z toho dvakrát za útočný faul," zlobil se trenér HCB Jaroslav Hudeček.

Hosté měli špatný vstup do zápasu, prohrávali 2:5, teprve pak se chytili a poločas skončil remízou. Po vyfaulování Hanische alternovali na jeho postu Veřimiřovský a Borys. „Různě jsme to tam zkoušeli, naše hra ale nebyla dobrá. Paradoxně jsme vedli 23:20, pak ale jakoby nás někdo vypnul. Uspěchaná střelba, hrubky při bránění a domácí stav otočili," rozhazoval rukama Hudeček.

HBC Jičín – HCB OKD Karviná 26:25 (13:13)

Rohodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 3/3:4/4. Vyloučení: 7:6. ČK: 26. Hanisch (K). Diváci: 682.

Nejvíce branek Jičína: Skopal 11/3, Krahulec 5.

Karviná: Schams, Jakub Lefan – Jiří Lefan, Borys, T. Mlotek 2, Frančík 4, Veřmiřovský 2, Hanisch, Paululik 1, Jiří Užek, Jensen 1, Chudoba 10/4, S. Mlotek 5.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.