„Jestli je to opravdu první medaile, tak je to skutečně skvělý úspěch. Dosáhnout toho v takových podmínkách, kdy většina hráčů chodí normálně do práce, to klobouk dolů," uznal po zápase spokojený brněnský trenér Andrej Titkov, jehož si z hráčského působení dobře pamatují i v Karviné.

To ostatně dokumentoval i Titkovův někdejší spoluhráč, dnes předseda karvinského Baníku Roman Farář, který za ním jako jeden z prvních přispěchal s gratulací a oba kamarádi se objali.

Potěší gratulace od bývalého spoluhráče? „Od takového, jakým je Roman, určitě," zazubil se Titkov, který se skromně vůbec nezmínil o tom, že tím posledním střípkem do mozaiky brněnského handbalu, kterému ve vitríně úspěchů scházel cenný kov, byl právě on.

Už loni herně zvedl Zlín a poté, co přišel před sezonou do Brna, se v jihomoravské metropoli konečně dočkali vytoužené medaile.

V čem tedy tkví kouzlo Andreje Titkova? „To se musíte zeptat hráčů," pousmál se tázaný. Faktem je, že v Brně našel dobrý kolektiv. „Stejně jako ve Zlíně," upozornil Titkov. „Já myslím, že ten základní kámen je umět vycházet s lidmi. Prostě jsem se snažil, aby to hráče bavilo a aby každý z nich měl pocit, že trénuju právě jeho," nastínil možnou cestu, která dovedla Brňany k bronzovým medailím.

Brno slaví zisk bronzových medailí.

Na domácí straně zavládlo zklamání. Karvinští hráči chtěli v roce 60. výročí od vzniku klubu hodně získat bronzové medaile. Ale možná ne tolik, jako Brno, jak naznačil trenér baníkovců Jaroslav Hudeček. „Já za sebe jsem hodně zklamaný. Z pohledu některých fandů, možná hráčů je čtvrté místo asi dobré, ale dobré, to je pouze za tři. Když už jsme se s odřenýma ušima protlačili do play-off, tak jsme měli udělat pro úspěch daleko víc. Možná to hráči tak vnímali, třeba se vydali ze všeho, ale já v nich pořád vidím ještě něco navíc," popisoval po nedělním zápase své pocity známý trenér Jaroslav Hudeček.

Vrátil se ještě k předchozím sériím. „Nemůžu si pomoct, ale jestliže jsme se dostali tak daleko, tak jsem věřil, že hráči se vyždímají. Vždyť když jsme přešli přes Zubří, s čímž asi nikdo nepočítal, tak to byla euforie jako hrom. Mělo nás to neskutečně nakopnout. Já ale pozoroval, a to i na trénincích, jako by hráče někdo vypnul. Možná si sami hráči řekli, jsme v první čtyřce, a to stačí. Máme splněno. Já ale ne. Proto je to z mého pohledu zklamání. Měli jsme obrovskou šanci získat medaili a tyto vize jsme nenaplnili," smutnil karvinský expert.

VÝSLEDKY

Baník OKD Karviná – Handball KP Brno 30:33 (13:15)
Nejvíce branek: Chudoba 11/3, Jan Užek 6, Paululík a Veřmiřovský po 4 – Hubáček 8, Musil 6, Mráz 6/2. Rozhodčí: Točík, Zych. Sedmimetrové hody: 4/3:2/2. Vyloučení: 4:5. Diváci: 515. Stav série: 1:2.

Baník OKD Karviná – Handball KP Brno 27:32 (13:15)
Nejvíce branek: Veřmiřovský 12/4, Monczka 4, T. Mlotek 3 – Hubáček 8, Aspridis 7/3, Musil 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/4:4/3. Vyloučení: 2:2. Diváci: 615. Konečný stav série: 1:3.