Poté, co oznámili příchod svého odchovance a někdejšího reprezentanta Michala Brůny, který neztratil nic ze své hbitosti, jakou u něj fanoušci Baníku pamatují, se funkcionáři klubu rozhodli podepsat další posily.

Nejzajímavějším jménem pro karvinské fandy je srbský gólman Nemanja Marjanovič, který se vrací z Francie a který získal v dresu Baníku tři tituly.

Kromě něj přicházejí také Jan Zbránek a Matěj Nantl z Litovle, bosenský hráč Mirza Mimič a na cestě je také ještě neupřesněný pivotman z Polska nebo ze Slovenska. Po roční pauze se zřejmě k házené vrátí Tomáš Mlotek.

Připomeňme ještě odchody týmu, kdy v létě zamířili hrající kouč Alexandr Radčenko zpět na Slovensko, Lukáš Frančík do polského Zabrze, Libor Hanisch do německého Dessau a polský brankář Przemyslaw Witkowski se vrátil domů, také do Zabrze.

Trenér Marek Michalisko seznámil hráče na úvodním tréninku s programem přípravných utkání.

Ta první jsou na programu 21. a 22. července právě s druholigovým německým Dessau, za které kromě Marka Vanča (rozhovor s ním najdete na našem webu), hrají také Tomáš Pavlíček, Radek Sliwka a čerstvě také Libor Hanisch.

Baníkovci se v přípravě utkají například s Považskou Bystricou (8. srpna), turnaje v polském Zabrze (12. srpna) a v době od 18. do 25. srpna absolvují soustředění v Chorvatsku.

Nejvyšší soutěž pro Karvinou začne v neděli 10. září doma proti Brnu (10.30 hodin).

Oldřich Horák